Päästeameti soovitused lähenevaks tormiks ning veetaseme tõusuks

Riigi Ilmateenistuse andmetel lubatakse täna õhtuks tugevat tuult ning merevee taseme tõusu. Päästeamet soovitab sellega seoses võimalusel vältida õues liikumist. Tervist või elu ohustavatest olukordadest tuleb teavitada hädaabinumbril 112.

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt tõuseb veetase 150 – 170 cm ning hõlmab ala Pärnust Iklani. Sellise veetaseme juures võivad mõned tänavad Pärnus (näiteks Mere puiestee, Seedri, Vana-Pärnus Merekalda tänav) ning osad teed maakonnas jääda vee alla. Samas ei kujuta selline veetase õigesti käitumise puhul ohtu ei inimestele ega ka nende varale.

Veetaseme tõusu tipphetked on täna kella 18-20 ja 22-23 paiku. Tuul pöördub õhtul saartest alates läände ja loodesse ning püsib tormisena, puhangud ulatuvad 28-32 m/s, Eesti lõunaosas võivad 2. jaanuari hilisõhtul või 3. jaanuari öö hakul puhangud tõusta üle 20 m/s.

3. jaanuari öösel jätkub lääne- ja loodetuule torm, rannikul ulatuvad puhangud 28, Saaremaa läänerannikul, Hiiumaal ja mandri looderannikul 32 m/s. Päästeamet soovitab püsida siseruumides ning lükata edasi planeeritud väljasõidud. Ärge pange asjatult ohtu ennast ega oma vara.

Väljas liikudes ja autoga sõites tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, kuna tormiga võib murduda puid. Üleujutuspiirkonnas liikudes tuleb arvestada sellega, et merevesi tuleb tänavatele ning sõidukiga liiklemisel tuleb olla ettevaatlik, kuna pole teada, mis olukorras on vee all olevad teed.

Autod parkige võimlausel lagedale väljale ning eemale üleujutusalast. Kodudes tõstke vettkartvad esemed kõrgemale ning õues viige lahtised esemed varju alla või kinnitage.

Valmis tuleb olla elektrikatkestusteks. Selleks on soovitav hoida käepärast taskulamp. Kindlasti laadige täis mobiiltelefonide akud. Päästeamet palub vältida niinimetatud katastroofiturismi üleujutuspiirkondadesse, kuna see võib olla ohtlik teile endile ning takistada operatiivteenistuste tegevusi. Hädaabi saamiseks ning otsest ohtu kujutavatest purustustest teatage hädaabinumbril 112.

Elektrikatkestustest tuleb teatada Elektrilevi rikketelefonil 1343. Infot tormi tõttu tekkinud takistustest sõiduteedel saate maanteeinfo numbrilt 1510, samale numbrile võite teada anda ka teele langenud puudest, mis liiklust oluliselt ei takista.

Rand ja Tuulberg kavandavad Tartu vanalinna ärihoonet

02.01.2015

Valga soovib elanike vananenud elamispinna asendada üürikorteritega

05.01.2015

Kõige populaarsemad

1

Tartu legendaarne kaarsild läheb remonti

2

KredExi kodutoetust sai 358 lasterikast peret

3

Sa oled nüüd koduomanik. Mis edasi?

4

Miks on maakler kasulik?

5

Mustamäe paneb ajaproovile vapralt vastu

6

Lasnamäele kavandatakse uusi äri- ja eluhooneid

Toimetaja valik

alt

Palju kinnisvaratehinguid läheb puudulike dokumentide tõttu nässu

alt

Pindi Kinnisvara kinnisvaraturu prognoos 2017. aastaks

alt

Mida peaks teadma võlaõigusseadusest eluruumi üürimisel?