Korter Koplis – perspektiivikaim tulevikuinvesteering

Korteritehinguid tehakse äärelinnas stabiilselt. Kui Lasnamäe ja Õismäe mahud on jäänud sarnaseks ning nõudluses ja pakkumises suurt muutust pole märgata, siis Mustamäel on see arv märkimisväärselt kasvanud.

Üha aktiivsemaks muutub aga Põhja-Tallinnas asuvate Kopli, Karjamaa ning Pelguranna kinnisvaraturg. Kõige rohkem on kasvanud vanemate kahetoaliste korterite müügipakkumiste arv, mistõttu on selles segmendis ostjatel valik lai ning ostu-otsused tulevad kaalutletult. Kiire tehingu nimel peab müüja üles näitama paindlikust müügihinna läbirääkimistel.

Äärelinnas on suurem nõudlus väikeste 1-toaliste korterite osas. Uueks trendiks võib nimetada vajadust 3-toaliste perekorterite järele, mis on just Mustamäe ja Õismäe piirkonnas minev kaup.

Suuremate korterite (4 ja rohkem tube) puhul võivad saada takistuseks liiga kõrge hind ja suured kommunaalkulud. Eelistatakse hooneid, kus on hästi toimivad ühistud või siis päris uusi kortermaju.

Aina rohkem ostuhuvilisi süveneb kuluarvetesse. Hästi toimiv ja tegus ühistu on selgelt kujunenud äärelinna korterimüükides võtmeteguriks. Kui maja on korras ja hoitud ja remondiks pole kulutatud liigselt ning ühistu võetud laenukohustused on ostjale arusaadavad, siis on kaup kiirem tulema.

Uusarenduste osas on huviliste arv suur, aga tehinguteni viib siiski arendaja paindlikus. Ostjad tunnetavad, et turg mängib täna nende kasuks ning julgelt küsitakse allahindlust või lisahüvesid.

Kopli muutub aina perspektiivikamaks

Äärelinna turgudest on nõutumad piirkonnad Kristiine ja Pelgulinn. Kristiinet ei saa enam hästi äärelinnaks nimetadagi, pigem tunnetame seda linnaosa juba osana kesklinnast. Populaarne kaubanduskeskus, head koolid ja lasteaiad, kena elukeskkond ja sujuv ühistransport on teinud piirkonnast ühe populaarseima elamispaiga.

Pelgulinna kasuks räägib läheduses asuv imeilus liivarand ja samuti kesklinnalähedus. Ühtlasi on Pelgulinn, Pelgurand aga ka Karjamaa ning Kopli saamas hetkel Tallinna populaarseima piirkonna, Kalamaja, jätkuks. Kalamaja populaarsus on andnud tõuke Kopli piirkonna hinnakasvule. Olemasolevaid hooneid renoveeritakse üha aktiivsemalt, suurt rõhku pööratakse haljastusele, tegutsevad asumiseltsid ning seni ümbruskonda muserdanud halb maine on kindlalt kadumas. Hinnatase on aga praegu veel Tallinna lõikes soodsam, mis annab häid investeeringuvõimalusi.

Üüriturg üliaktiivne

Üürikorterite turg on äärelinnas ülimalt aktiivne. Üürihinnad on kasvanud aasta jooksul 10-15% ning nõudlus on endist viisi kõrge. Turul on liikumas hulk väikeinvestorid, kes ostavad üürimiseks sobivaid kortereid. Üürikorterilt eeldatakse aastatootlust ca 5%. Soodsad laenuintressid võivad muuta omakapitalitootluse sellise tehingu puhul pea kahekordseks.

 

 

 

 

Algas kaunima kodu publikuhääletus

31.10.2014

alt

Palo: hoonete energiatõhustamist võiks toetada 110 miljoniga aastas

31.10.2014

Kõige populaarsemad

1

Müügihitiks on ülioptimaalsed uued korterid

2

Lastega või koduloomaga üürnikuks? Koli kuuse alla!

3

Buumiaegsed hinnad on käes, tehingute mahu poolest jäädakse veel alla

4

Ülemiste Citys alustatakse Eesti suurima parkimismaja ehitamist

5

Väikeremondi tellijad on hiljaks jäämas

6

Keila Jõesaare omanik võib ehitada 30 maja asemel kaks

Toimetaja valik

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

alt

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

alt

Kas tead kõiki riske kaasomandis kodu ostmisel?