Tallinnasse kerkivad kümme uut ärihoonet toovad ajutise ülepakkumise

Lähima kolme aasta jooksul kerkib Tallinna kümme uut ärihoonet, mis loob mõneks ajaks ülepakkumise, Tartus on suurim nõudlus A-klassi büroopindade üle, Pärnus on büroopindade turg väheaktiivne, kirjutab Äripäev.

"Kindlasti bürooturg sumiseb, see on väga aktiivne," ütles lehele Ülemiste Technopolise juhatuse esimees Gert Jostov ja lisas, et kõik uued arendused on startinud peaaegu ühel ajal. "See toob kaasa ka võitluse klientide pärast. Maht, mis on turule tulemas, loob mõneks ajaks ülepakkumise."

Kui järgmisel ja ülejärgmisel aastal saab Talinn juurde 70 000 ruutmeetrit kontoripinda, siis aastatel 2009–2010 oli uute büroohoonete rajamine sisuliselt seiskunud. Eelmisel aastal sai valmis neli ärimaja, enne seda oli neid kokku juba 24.

Tartu kesklinnas vabu A- klassi büroopindu peaaegu ei olegi. Nõudlus ületab pakkumist. "Madalamate klasside pindu veel on, kuid ei lähe enam kaua, kui ka need otsas on," ütles maaklerifirma Uus Maa Tartu büroo maakler Mart Namsing lehele. "Kliendid on arvestanud kesklinna kõrge hinna, halbade parkimisvõimaluste ja sellest tuleneva lisakuluga, aga äärelinna liikuda ei soovi," märkis ta. Sama ütles lehele Arco Vara esindaja Tarvo Tamme. "Tartu südalinnas otsivad pinda peamiselt IT firmad, soovides A-klassi omi. Pakkumine sisuliselt puudub," rääkis ta.

Uus Maa Pärnu büroo juhataja Peeter Sepp ütles lehele, et büroopindasid üüritakse linnas vähe ja ostutehinguid praktiliselt ei ole. Nõutavamad on 10-20 ruutmeetrised pinnad kesklinnas, ka linna ääres asuvad 100-300 ruutmeetrised laopinnad. Aeg-ajalt soovitakse kesklinnas ka esimese korruse kaubanduspindu.

Järgmisel aastal valmib Tallinnas büroohoonetest Hallivana OÜ omanduses olev Eesti Loto Maja aadressil Hallivanamehe 4 üldipinnaga 4860 ruutmeetrit, Tehnopoli Tehnopol2KV büroohoone aadressil Mäelaluse 2 üldpinnaga 11 560 ruutmeetrit, Pirita Tee Developmenti Narva mnt 63 ärimaja üldpinnaga 11 330 ruutmeetrit, Tehnopolis Ülemiste Lõõtsa 5 büroohoone pindalaga 10 668 ruutmeetrit, Järvevana kvartal I OÜ Järvevana kvartal aadressidel Lelle 22 ja 24 üldpinnaga 24 430 ruutmeetrity ja YIT Ehitus AS-i Pärnu mnt 102b büroohoone üldpinnaga 2535 ruutmeetrit, selgub lehe andmetest.

Ülejärgmisel aastal valmib Mainor Ülemiste AS-i aadressil Valukoja 8 asuv Öpiku ärimaja üldpinnaga 17 092 ruutmeetrit, Novira Plaza OÜ aadressil Tartu mnt 25 asuv Novira Plaza üldpinnaga 7600 ruutmeetrit, Capital Milli Kai 1 büroohoone üldpinnaga 6702 ruutmeetrit ja Kawe Group AS-i Norra maja Baltika kvartalis aadressil Veerenni 24 üldpinnaga 11 835 ruutmeetrit. 2017. aastal valmib Taali Grupp OÜ Maakri 19/21 ärimaja üldpinnaga 33 500 ruutmeetrit.

Allikas: BNS

Solarise Keskuse omanikud valisid ettevõttele uue nõukogu

27.10.2014

alt

Tallinna vanalinna kalleimate müügis olevate korterite TOP 5

27.10.2014

Kõige populaarsemad

1

Tartu soovib müüa Lidlile huvi pakkuva kinnistu

2

Tallinna vanalinnast on saamas Airbnb linnaosa

3

Astlanda ehitab Tobiase tänavale 18 miljoni euro eest elamupinda

4

Pealinn müüb enampakkumisel kinnistuid ja korteriomandeid

5

Unikaalne pakkumine Läti kinnisvaraturul - investeerimisprojekt mõisa ja pargiga

6

Ehitusmahtudes viimase viie aasta suurim kasv

Toimetaja valik

alt

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

alt

Kinnisvara hinnatõus – kaua veel?

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis