Novira rajab Kalamajja uue elamukvartali

Kinnisvara arendamise ja finantseerimisega tegelev Novira Capital rajab Kalamaja mereäärsesse piirkonda uue elamukvartali, kuhu arhitektid Martin Aunin ja Marti Kahu on projekteerinud kokku neli 2-4-korruselist elumaja. Ligikaudu 13 miljoni eurose kogumahuga Kalaranna kodu terviklik lahendus järgib hoolikalt miljööväärtusliku piirkonna õhustikku ning leevendab nõudlust piirkonnas uute korterite järele.

Novira Capitali partneri Madis Brjantsevi sõnul on Kalamaja viimastel aastatel olnud ehitustander, kuid vaatamata sellele ületab nõudlus piirkonna elamispindade järele jätkuvalt pakkumist. “Kalamajas on turgu renoveeritud ajalooliste puumajade korteritele kui ka uutele elamispindadele. Piirkond on elamispaigana atraktiivne, sest see asub kesklinna vahetus läheduses ning tänu läbimõeldud arendusprojektidele on suudetud säilitada miljööväärtuslikkust ja piirkonna eluolustiku võlu,” kommenteeris Brjantsev. “Tänu linnaosa üldisele arengule on Kalamaja järjest ahvatlevam ka teenindus- ja kontoripindade piirkonnana,” lisas ta.

Vanalinnast vaid 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel asuva Kalaranna kodu ehitustööd on juba alanud ning uued majad saavad valmis 2015. aasta lõpus ja 2016. aasta alguses. Kõigil 27-140 ruutmeetri suurustel valgusküllastel korteritel on maast laeni aknad, enamikel suured rõdud ja terrassid ning tosin korterit saab ridaelamule omase privaatse sissepääsu.

Eesti üks tunnustatumaid sisearhitekte Ivi-Els Schneider on Kalaranna kodu korteritele loonud kolm stiilset sisekujunduspaketti. Kõikidesse korteritesse paigaldatakse põrandaküte ning soojustagastusega sundventilatsioon. Kalaranna kodu korterite hinnad algavad 56 750 eurost. Kalaranna kodu hooned asuvad Kalamaja üheks esindustänavaks kavandatud Vana-Kalamaja tänava ääres, lennusadama ja teiste muuseumide vahetus läheduses. Projekteerimisel oli arhitektide eesmärgiks luua väikesed äripindadega kortermajad, mis sulanduksid miljööväärtuslikku Kalamaja linnaruumi ning looks ümbruskonna teiste hoonetega ühe terviku. Kalamajale omaselt tuleb neljale kortermajale oma kinnine autovaba sisehoov, kuhu rajatakse noorematele elanikele oma mänguväljak. Turvaline ja mugav parkimine on tagatud hoonete all asuvas maa-aluses autoparklas, kust pääseb liftiga otse korterite korrustele.

Kõik Eesti maakonnad saavad 100 tamme pargid

01.10.2014

Linnavalitsus plaanib Kuressaare turu korrastada

02.10.2014

Kõige populaarsemad

1

Tallinna korteriomanik teenis kuuga 5500 eurot

2

Pärnu rajab kergliiklustee Lottemaani

3

Tegevust alustab uus kinnisvarabüroo Lahe Kinnisvara

4

Tallinna korterimüük tegi kuuga hiiglasliku hüppe

5

Tallinna linnahalli ja lähiala detailplaneering sai kehtestamisküpseks

6

Valga-Valka piirile kavandatakse uut kaubanduskeskust

Toimetaja valik

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades

alt

6 nippi, kuidas müüa kinnisvara kiiremini

alt

Millal on õige aeg kinnisvara müüa?