Tartu Päeva parki kerkib 13 kortermaja

Üheksa aastat vaidlusi selle üle, kuidas taashoonestada Päeva tänava pargina tuntud ala Karlova servas, jõudis vahefinišisse, kui linn saatis 13 kortermaja detailplaneeringu eskiisi avalikule arutelule, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu abilinnapea Jarno Laur ütles, et üldiseks jooneks on seal võetud kolmekorruseliste kortermajadega hoonestus, mõni maja oleks kahekorruseline, ja säilib ka üldplaneeringus ette nähtud pargiala Tähe tänava ääres. See pargiala ulatub Pargi tänava ristmikuni.

Ühtekokku on sellele 1,7 hektari suurusele alale kavandatud 13 kortermaja.

Kõnealune planeering on väga pika ajalooga ja selle koostamine on kulgenud mitme kannapöördega, seega arvas Laur, et ka käesoleva eskiislahenduse seletamisega tuleb linnavalitsusel omajagu tegu.

"Hea kompromiss ongi see, kui keegi väga rõõmus ei ole," sõnas Laur. "Karlova selts tahaks muruväljakut, arendajad viiekorruselisi maju, aga jäi kahe-kolmekorruseline segahoonestus. Minu arusaamise järgi peaks sobima küll, see rikastab Karlova miljööd igatpidi."

Avalikkuse survel kehtestas linn vahepeal pargi osas lahenduse, kus pargialast suur osa olekski pargiks jäänud, see aga polnud omanikele vastuvõetav. Kohtus linn kaotas, selle ala teemaplaneering tühistus ja kõik algas otsast peale.

Ehk nüüd on jälle aluseks üldplaneering ja selles näidatud väiksem pargiala piki Tähe tänavat. "Oleksime soovinud suuremat haljasala," nentis Tartu planeeringuteenistuse juhataja Indrek Ranniku.

"See lahendus on tulnud väga pikaajaliselt, huvisid on tõesti palju, on muinsuskaitselised küsimused ja avaliku ruumi küsimused," ütles ta. "Meie hinnangul on lahendus niivõrd valmis, et ei ole põhjust nurki rohkem siluda. Paneme eskiisina arutusele ja vaatame, kuidas elanikkond sellesse suhtub. Ongi niimoodi, et kõigil jäi midagi saavutamata. Aga mingisugune linnaehituslik tasakaal siin on ja see lähtub kehtivast üldplaneeringust."

Päeva 1, Tähe 8, Tähe 10 ja Pargi 15 kruntide detailplaneeringu eskiislahenduse avalik arutelu toimub 13. oktoobril.

Allikas: BNS

Konverentsikeskusele alustatakse arendaja ja investori otsimist

26.09.2014

alt

Rüütelkonna hoonest saab riigi esindushoone

26.09.2014

Kõige populaarsemad

1

Kuidas luua sügisel koju sooja atmosfääri?

2

Avati Viimsi moodsaim büroohoone

3

Tegevust alustab uus kinnisvarabüroo Lahe Kinnisvara

4

Valga-Valka piirile kavandatakse uut kaubanduskeskust

5

Kuidas valmistuda krundiostuks?

6

Eluaseme hinnaindeks jätkas II kvartalis tõusu

Toimetaja valik

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades

alt

6 nippi, kuidas müüa kinnisvara kiiremini

alt

Millal on õige aeg kinnisvara müüa?