Mustamäele on vaja uusi büroohooneid

Tallinnas Mustamäe ja Kristiine piirkonnas on tekkimas uute büroopindade defitsiit – vajadus suureneb, kuna paljud ettevõtted on heale logistikale viidates just neid piirkondi eelistama hakanud.
 
Vabu büroopindu on uutes hoonetes pakkumisel harva ning mitmed viimaste aastate jooksul ehitatud büroomajad said üürilepingutega kaetud juba enne nende valmimist. Päringuid uutelt soovijatelt tuleb aina juurde, pakkumist peaaegu pole. Seega oleks uutele büroohoonetele Mustamäe ja Kristiine piirkonnas klientuuri piisavalt.
 
Ettevõtteid tõmbab uutesse majadesse eelkõige esinduslikkus ja madalad kommunaalkulud. Lisaks tuleb kasuks hea ligipääs autoga, ühistranspordi lähedus ja halduse läbipaistvus ning mõistlikud üüritingimused.
 
Uutesse majadesse otsivad pindu enamasti suuremad ja jõukamad ettevõtted, kelle keskmine pinnavajadus varieerub 300-500 ruutmeetri vahel. Kliendid tulevad näiteks pindadelt, kus neil ei ole laienemisvõimalusi, kuna nende majas ruumi rohkem pole. Kesklinnast lahkuvad ettevõtted soovivad aga paremaid parkimisvõimalusi. Samuti tullakse ära vanematest majadest, kui need ei rahulda enam ettevõtete muid vajadusi.
 
Kõige enam soovitaksegi üürida kas täiesti uusi või korralikult renoveeritud pindu. Kindlasti peaks ruumides olema ventilatsioon ja jahutus, mille puudumine juba eos huvilised eemale peletab. Kuna uute majade üüriklientidest on paljud suuremad ettevõtted, siis soovitakse ka keskmisest pikemaid üürilepinguid, sest kolimisega kaasnevad suuremad kulud, mida ei olda nõus iga paari aasta tagant välja käima.
 
Vanemates büroomajades, kus üürihinnad moodustavad tihtipeale poole kuni kolmandiku uute majade hinnatasemest, on olukord hoopis teistsugune. Seal on reeglina rohkem alustavaid ja väiksemaid ettevõtteid, kelle rahakotile on soodsam üürihind sobivam ja kes otsivad kas paremat piirkonda või pinnatingimusi. Kõnealused ettevõtted soovivad reeglina pigem lihtsamaid lepingutingimusi ja lühemaid üüriperioode, mille üheks põhjuseks teadmatus, milline võiks ettevõte pinnavajadus paari aasta pärast olla. Esmalt üürivad alustavad ettevõtted aga enamasti 40-100 ruutmeetriseid kontoripindu. Piirkonnavalikus arvestatakse palju ka töötajate elukohtade lähedust ja mugavust tööle ning koju sõita.

Tallinna Sadam hakkab arendama põhitegevuseks mittevajalikke alasid

15.09.2014

Keskkonnaameti ja -inspektsiooni hooned lähevad RKAS-ile

16.09.2014

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas