Kodu soetamise 5 esimest sammu

Kodutunne – see on emotsioon, mille võivad anda hubasus, turvalisus ehk ka praktilisus. Kuid tihti jõuavad inimesed situatsiooni, kus kodu soetamine pole pelgalt emotsioon, vaid teatud tingimustele parima lahenduse leidmine. Kui sa pole päris kindel, kuidas alustada, siis siin on juhtnööridesimeste sammude tegemiseks, vahendab Domus Kinnisvara blogi.

Kõige tähtsam üldse ning peamine samm on selgusele jõuda, millised on  finantsilised võimalused  uue kodu ostmiseks. Kui on plaan soetada oma uus kodu pangalaenuga, siis soovitame nõu pidada oma laenuhalduriga eesmärgiga teada saada, milline on maksevõime. Lisaks tuleks üle vaadata, kas on vaja lisatagatist või on olemas piisavalt sääste omafinantseeringu tasumiseks.

Teiseks tuleks vastata küsimusele, kui  suur on sinu perekond . Kui oled üksik või elad koos elukaaslasega, siis 5 toaga elamu jääb ilmselt suureks ning jõukohane oleks vaadata väiksemate eluruumide poole. Kui aga peres on vähemalt 2 last, siis tuleks leida elukoht piisavalt suur, mis rahuldaks kõigi leibkonna liikmete vajadusi.

Järgmiseks tuleks selgeks teha, millised on  perekonna vajadused asukoha suhtes. Lastega perekonnal on tähtis, et läheduses oleksid koolid ja lasteaiad. Kui aga kool pole jalutuskäigu kaugusel, siis hea oleks üle vaadata ühistranspordi marsuudid. Need peaksid võimaldama lapsel hõlpsalt pääseda kooli ja tagasi. Samuti tuleks tutvuda piirkonnas olevate vaba aja veetmise võimalustega ning toidukauplustega. Lasteta peredel võib olla eesmärgiks hoopis olla võimalikult lähedal oma töökohal ning meelelahutus- ja teenindusasutustel.

Tähtis on ka teada, millised on  perekonna harjumused ja soovid . Kas elada linnas, kus kõik on käe-jala juures või leida endale mõnus maakodu eemal mürast ja kärast? Omada mugavustega korterit magalapiirkonnas või leida elamu äärelinnas koos oma murulapiga

Viimaseks ja mitte vähem tähtsana kui eelnevad, soovitame enda jaoks selgeks mõelda, kas oled valmis looma endale kodu, mis vajab renoveerimist ning sellega seoses kulutama väärtuslikku aega ja raha. Teine võimalus on osta elamispind, kuhu tuleb ainult sisse kolida ning alustada koheselt oma igapäeva elu. Kolmandaks võimaluseks on leida endale meelepärane hoonestamata krunt ning ehitada elamu täpselt sellisena nagu sulle meeldib.

 

Valitsus andis nõusoleku anda majandusministeeriumile riigivara võõrandamiseks Kaarma vallale

11.09.2014

alt

Lillepaviljon on müügis 1,1 miljoni euroga

11.09.2014

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas