Altia Eesti otsib 2015. aastal renoveeritavat Saaremaa tuulikut

Altia Eesti ja Saaremaa Vodka algatatud pukktuulikute renoveerimisprogrammi otsitakse uusi taastatavaid objekte, kandidaate saab esitada kuni 28. septembrini. Kahe aasta jooksul on Altia Eesti juhtiv bränd Saaremaa Vodka teinud korda juba kolm ajaloolist Saaremaa tuulikut.

2013. aastal alguse saanud pukktuulikute restaureerimisele suunatud projekti eesmärgiks on Saaremaa sümboliks kujunenud ehitiste ja veskimeistrite ameti säilitamine.

Osalemiseks tuleb saata taotlus e-maili aadressile info@altia.ee või postiaadressile Altia Eesti AS, Laabi küla, Tammi tee 30, Tabasalu sjsk, Harjumaa 76901. Taotlus peab sisaldama pukktuuliku hetkeseisu dokumenteerivat fotot, asukoha täpset kirjeldust ja nägemust tuuliku edaspidisest kasutusest.

Esitatud kandidaatide hulgast valivad Altia Eesti ASi, Saarte Turismiarenduskeskuse ja Tuulikute Meistrikoja esindajad välja uue 2015. aastal renoveeritava objekti. Taotluse esitamise tähtaeg on 28. september 2014.

Altia Eesti juhatuse liikme Kristel Metsa sõnul on kahe aasta jooksul Saaremaa Vodka renoveerinud juba kolm imelist tuulikut Saaremaal. „Septembris ametlikult avatav Ilaste tuulik on järjekorras juba kolmas tuulik, mille taastamist Altia Eesti toetas. Eelmisel aastal rahastas Saaremaa Vodka Pihtla valla Ennu küla tuuliku taastamist täies ulatuses ning toetas Leedri küla tuuliku taastamist. Leedri küla tuuliku taastamine lõppes mullu jaanipäevaks. Renoveeritud Ennu tuuliku pidulik avamine toimus mullu 16. oktoobril, tuulikusse rajati linnuvaatlustorn, kus ornitoloogidel on võimalik ka ööbida. Nüüd on aeg leida tuulikute meistrimeestele uus väljakutse, seega ootame Saaremaa inimestelt aktiivset osalemist ja kandidaatide väljapakkumist. Loodame oktoobris välja kuulutada, millist tuulikut taastab Saarema Vodka järgmisel aastal,“ ütles Mets.

Altia Eesti poolt sel suvel restaureeritud Vilsandi Rahvuspargi tuuliku pidulik avamine toimub 16. septembril, üritusest võtavad osa Rahvusvahelise Veskiühingu (The International Molinological Society) president Willem van Bergen ja nõukogu liige Ton Meesters Hollandist. Tänaseks on saarlaste ja hiidlaste koostöös valminud ajalooline Saaremaa veski juba karkassile tõstetud. Altia Eesti AS ja Saarte Turismiarenduskeskus sõlmisid pikaajalise koostöölepingu, mille alusel ettevõtte juhtiv bränd Saaremaa Vodka toetab Saaremaa sümboliteks peetavate tuulikute taastamist ning eksponeerimist kui pärandkultuuri turismiobjekte. Saaremaale iseloomulike sümbolite – pukktuulikute – olukord oli tänaseks päevaks kriitiline ning ilma toetuseta oleksid need hävinud. Pukktuulikud on Saaremaa uhkus ja südameasi. Kui 19. sajandi lõpul oli Saaremaal umbes 1270 tuulikut, siis tänapäeval on eksponeerimiskõlblikud vaid paarkümmend. Tuulikute taastamine Altia Eesti AS poolt aitab kaasa ka tuulikumeistrite ameti säilimisele.

Fotol Ennu tuulik Saaremaal.

Kuue kuu Euribor langes 0,250 protsendile

04.09.2014

Saue valla Laagri aleviku piirid muutusid ja läksid kokku Saue linna piiriga

05.09.2014

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas