Arco Vara: kuidas saab korteriomanik üürnikku valida?

Vabanenud või pikalt tühjana seisnud üürikorteri ärakoristamise ning kõige hädavajalikuga sisustamise eest ei saa omanik küsida rohkem raha, vaid võimaluse üürnikku valida, leiab Arco Vara Eesti kinnisvarabüroode juht Maia Daljajev.

Viimastel aastatel on üürikortereid küll juurde tulnud, kuid mida parem korter, seda kõrgemat hinda omanik küsib. Arco Vara praktikas on juhtum, kus korteriomanik tahtis peale tühja korteri koristamist 20 eurot kõrgemat üüri. Teise juhtumi korral oli korteriomanik nõus pikalt tühjana seisnud ja niigi pisut üle turuhinna pakutavasse korterisse pesumasinat ostma vaid siis, kui saab tulevaselt üürnikult veelgi rohkem raha küsida.

Kalleid ja väga kalleid möbleeritud üürikortereid on turul piisavalt. Kui mõni hädaline sellise üüribki, pole omanikul mingit garantiid, et üürnik juba paari-kolme kuu pärast ei lahku, kuna ta on omale soodsama elamise leidnud. Mida pikemalt üürikorter tühi on, seda vähem omanik tegelikult teenib, isegi kui ta peaks vahepeal mõned kuud korralikku üüri saama.

Üürnikud otsivad nägusat eraldatud tubadega korterit, milles on lisaks mugavustele voodid või lahtikäivad diivanvoodid, riidekapp, külmkapp, nelja augu ning praeahjuga elektripliit, õhupuhastaja, pesumasin. Uutes korterites peab olema ka nõudepesumasin. Kallimates üürikorterites on oluline ka internetiühenduse kiirus, korralik teler, veekeetja, kohvimasin, mikrolaineahi.

Et selliseid hea hinnaga, korras ning elementaarse sisustusega üürikortereid on pea alati vähem kui soovijaid, saab omanik esitada tingimusi ning valida, kas üürida korter välja noortele, lastega või lasteta perele, koduloomadega või koduloomadeta elanikele.

Käsi ei lööda enne, kui tulevastele üürnikele on tehtud korralik taustauuring. Selleks küsib maakler üürihuvilise ning tema täiskasvanud pereliikmete või kaasüüriliste nimed ja isikukoodid, uurib nendega läbi registrid, aga ka Google’i ja levinuimad suhtlusvõrgustikud.

Ihaldusväärse korteri omanik saab endale lubada ka huvi tundmist selle vastu, kust üüriraha tuleb ning küsida üürniku töökoha andmed. Kui korteri üüb tudeng, kelle eest maksavad üüri vanemad, pannakse kirja ka nende nimed ning töökohad.

Vaatamata omanikupoolsele tihedale sõelale ja üürihuviliste isikuandmete küsimisele leiab hea korter meeldiva ja maksujõulise üürniku umbes nädalaga.

Üürniku valimiseks:

- Hoidu vaheseinte mahalõhkumisest
- Muretse üürikorterisse voodid ja kapid
- Paigalda praktiline ja kena kodutehnika
- Korista üürikorter korralikult enne väljapakkumist
- Lähtu hinnastamisel piirkonnast ja tegelikust turutasemest, st ära määra ilusale asjale liiga kõrget hinda!

Madalad intressimäärad hoiavad kinnisvaraäri vee peal

27.08.2014

alt

Korstnapühkija viis nippi ahju kütmiseks

28.08.2014

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas