Arco Vara: kuidas saab korteriomanik üürnikku valida?

Vabanenud või pikalt tühjana seisnud üürikorteri ärakoristamise ning kõige hädavajalikuga sisustamise eest ei saa omanik küsida rohkem raha, vaid võimaluse üürnikku valida, leiab Arco Vara Eesti kinnisvarabüroode juht Maia Daljajev.

Viimastel aastatel on üürikortereid küll juurde tulnud, kuid mida parem korter, seda kõrgemat hinda omanik küsib. Arco Vara praktikas on juhtum, kus korteriomanik tahtis peale tühja korteri koristamist 20 eurot kõrgemat üüri. Teise juhtumi korral oli korteriomanik nõus pikalt tühjana seisnud ja niigi pisut üle turuhinna pakutavasse korterisse pesumasinat ostma vaid siis, kui saab tulevaselt üürnikult veelgi rohkem raha küsida.

Kalleid ja väga kalleid möbleeritud üürikortereid on turul piisavalt. Kui mõni hädaline sellise üüribki, pole omanikul mingit garantiid, et üürnik juba paari-kolme kuu pärast ei lahku, kuna ta on omale soodsama elamise leidnud. Mida pikemalt üürikorter tühi on, seda vähem omanik tegelikult teenib, isegi kui ta peaks vahepeal mõned kuud korralikku üüri saama.

Üürnikud otsivad nägusat eraldatud tubadega korterit, milles on lisaks mugavustele voodid või lahtikäivad diivanvoodid, riidekapp, külmkapp, nelja augu ning praeahjuga elektripliit, õhupuhastaja, pesumasin. Uutes korterites peab olema ka nõudepesumasin. Kallimates üürikorterites on oluline ka internetiühenduse kiirus, korralik teler, veekeetja, kohvimasin, mikrolaineahi.

Et selliseid hea hinnaga, korras ning elementaarse sisustusega üürikortereid on pea alati vähem kui soovijaid, saab omanik esitada tingimusi ning valida, kas üürida korter välja noortele, lastega või lasteta perele, koduloomadega või koduloomadeta elanikele.

Käsi ei lööda enne, kui tulevastele üürnikele on tehtud korralik taustauuring. Selleks küsib maakler üürihuvilise ning tema täiskasvanud pereliikmete või kaasüüriliste nimed ja isikukoodid, uurib nendega läbi registrid, aga ka Google’i ja levinuimad suhtlusvõrgustikud.

Ihaldusväärse korteri omanik saab endale lubada ka huvi tundmist selle vastu, kust üüriraha tuleb ning küsida üürniku töökoha andmed. Kui korteri üüb tudeng, kelle eest maksavad üüri vanemad, pannakse kirja ka nende nimed ning töökohad.

Vaatamata omanikupoolsele tihedale sõelale ja üürihuviliste isikuandmete küsimisele leiab hea korter meeldiva ja maksujõulise üürniku umbes nädalaga.

Üürniku valimiseks:

- Hoidu vaheseinte mahalõhkumisest
- Muretse üürikorterisse voodid ja kapid
- Paigalda praktiline ja kena kodutehnika
- Korista üürikorter korralikult enne väljapakkumist
- Lähtu hinnastamisel piirkonnast ja tegelikust turutasemest, st ära määra ilusale asjale liiga kõrget hinda!

Madalad intressimäärad hoiavad kinnisvaraäri vee peal

27.08.2014

alt

Korstnapühkija viis nippi ahju kütmiseks

28.08.2014

Kõige populaarsemad

1

Auriga keskus Saaremaal muutub meelelahutuskeskuseks

2

Tartu legendaarne kaarsild läheb remonti

3

KredExi kodutoetust sai 358 lasterikast peret

4

Sa oled nüüd koduomanik. Mis edasi?

5

Mustamäe paneb ajaproovile vapralt vastu

6

Miks on maakler kasulik?

Toimetaja valik

alt

Palju kinnisvaratehinguid läheb puudulike dokumentide tõttu nässu

alt

Pindi Kinnisvara kinnisvaraturu prognoos 2017. aastaks

alt

Mida peaks teadma võlaõigusseadusest eluruumi üürimisel?