Tallinna hotellide külastatavus oli juulis kõrgem kui mullu

Tallinna hotellide juulikuu täituvus on olnud hea, külastatavus ja toa keskmine hind on üldiselt olnud kõrgemad kui eelmisel aastal.

Radisson Blu Hotel Olümpias oli välisriikidest 38 protsenti külastajatest Soomest, teiste riikide osakaal oli alla 5 protsendi. "Juulikuu on meie hotellides läinud hästi. Radisson Blu Hotel Olümpia täituvus oli peaaegu 87 protsenti, Park Inn by Radisson Central Tallinna täituvus oli 93 protsenti. Selle aasta juulikuu täituvus ning keskmine hind oli parem, kui aasta tagasi," ütles Radisson Blu müügi- ja turundusdirektor Vitali Makejev BNS-ile.

Makejev lisas, et lähitulevik augustist oktoobrini näeb ettevõtte jaoks hea välja. "Selle aasta lõpu ning järgmise aasta alguse kohta on veel natuke varem ennustada, kuid oleme optimistlikud," lisas ta.

Nordic Hotel Forumi täituvus oli samuti suviselt hea. "Hotelli kliendid olid peasjalikult pärit naaberriikidest," ütles ettevõtte juhatuse esimees Felix Mägus BNS-ile.

Sokos hotelle külastas juulis inimesi üle kogu maailma, ent kõige olulisem oli Soome turg. "Juulis langesid veidi Vene turistide külastused, kuid nende osakaal juulis pole ka varasemalt olnud suur. Samas väga suurt rõõmu valmistab Eesti inimeste kasvanud külastuste hulk, mis tihedal Tallinna hotelliturul on kasvanud huvi ja usalduse märk," ütles Sokos Hotel Viru kommunikatsioonijuht Peep Ehasalu BNS-ile.

"Sügise prognoosid osutavad, et kevadel renoveeritud Viru hotellitoad ja Merineitsi restorani ümberehitus on ennast õigustanud. Merineitsis alustab oktoobris just kohalike inimeste seas väga populaarsed kabaree-õhtud ja kontsertõhtusöögid, algab konverentsihooaeg ja tööreisijate osakaal kasvab," lisas Ehasalu.

Tallinki hotellides oli enim külastajaid Soomest, Rootsist, Venemaalt, Eestist ja Saksamaalt. "Tallinki hotellides möödus juulikuu positiivselt ning ületasime eelmise aasta täitumust 7 protsendi võrra ning ka tubade keskmine hind oli 2013 aasta juuliku keskmisest hinnast kõrgem," ütles Tallink Hotelsi müügi- ja turundusjuht Svea Altjõe BNS-ile.

Augustikuuks prognoosib ettevõte samuti eelmise aastaga võrreldes paremat täituvust ja keskmist toa hinda. "Esimesed 12 päeva on seda prognoosi toetanud," lisas Altjõe.

Allikas: BNS

Tartu Peetri kiriku taha tulevad kool ja kodu

13.08.2014

Eften kinnisvarafondi poolaastakasum kolmekordistus

13.08.2014

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas