Arco Vara juhtkonna kriitikud märgivad aktiivselt aktsiaid

Viimastel kuudel Arco Vara juhtkonna suurimaks kriitikuks tõusnud ettevõtte suuruselt teine aktsionär Arvo Nõges soovitab nüüd investoritel soodsaid aktsiaid märkida, väikeaktsionär Toomas Taube arvates on märkimine aga väheatraktiivne.

"Ei oska rohkem põhjendada, kui et soovitan kõigil aktsionäridel märkida, sest üle mitme aja, suisa võiks öelda, et "mitte kunagi varem" ei ole Arcot saanud nii hea hinnaga osta," rääkis Nõges Äripäevale. "Ettevõttel avanevad laiemad võimalused pärast rahakaasamist midagi mõistlikku korda saata."

Hoolimata sellest, et veel läinud kuul avaldas Nõges rea põhjuseid rahakaasamise vastu, märgib ta enda sõnul niipalju aktsiaid, kui lubatakse, ja usub, et emissioon märgitakse täis. Osaühinguga Gamma Holding Investment kuulub Nõgesele 10,5 protsenti kinnisvarakontsernist ehk praeguse turuväärtusega 550 644 euro eest aktsiaid.

Sellega jääb Nõges maha veel vaid Arco Vara nõukogu liikme Toomas Tooli abikaasast Mari Toolist, kellele kuulub aktsiaseltsi Baltplast kaudu 18,9 protsenti ettevõtte aktsiaid. Just Tool ja Nõges olid need, kelle ettevõtted juba juuni algul toimunud aktsionäride koosolekul hääletusele pandud rahakaasamise nurjasid.

Väikeaktsionär Jaanus Hellati sõnul, kellele kuulub 0,1 protsenti Arco aktsiatest, kavatseb ta märkida Arco ­Vara aktsiaid täies ulatuses, sest näeb ettevõttes potentsiaali. "Mulle meeldib võimekas ja teotahteline juhtkond, mis on ettevõtte edu üks eeldusi," rääkis ta ja lisas, et emissioon annab võimaluse teha mõistlikke otsuseid.

Nõgese ja Hellati optimismi emissiooni õnnestumise suhtes ei jaganud 3600 aktsiaga Arco Vara väikeosanik, advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene vandeadvokaat Toomas Taube. "Kuna aktsia börsihind on viimastel päevadel oluliselt lähenenud uute aktsiate märkimishinnale, muudab see märkimishinna väikeaktsionärile väheatraktiivseks," nentis Taube. Tema hinnangul määravad emissiooni tulemused suuraktsionäride otsused ja tegevus ning väikeaktsionärid mõjutavad tulemust pigem vähe.

Läinud kvartalis suutis Arco Vara kontsern müüa vaid ühe korteri, võrreldes 21 korteri ja ühe krundiga mullu samal ajal. Poolaasta lõikes müüdi kontserni arendatavates projektides kolm korterit, võrreldes 35 korteri ja kahe krundiga möödunud aastal.

Kvartali käive kukkus aastaga kolm korda ja ettevõte teenis 0,4 miljonit eurot puhaskahjumit, võrreldes 1,5 miljoni euro suuruse puhaskasumiga mullu samal ajal. Ettevõtte müügitulu oli 1,1 miljonit eurot, võrreldes 3,5 miljoni euroga mullu samal ajal. Ettevõtte kuue kuu ärikasum oli 0,5 miljonit eurot ja puhaskasum 0,03 miljonit eurot, aasta eest olid samad näitajad vastavalt 2,0 miljonit eurot ja 1,5 miljonit eurot.

Arco Vara uute aktsiate märkimisperiood algas läinud reedel ning vastavalt juuli alguse üldkoosolekul tehtud otsusele pakub Arco Vara märkimiseks kuni 3,5 miljonit uut aktsiat hinnaga 1 euro aktsia. Uusi aktsiaid pakutakse kontserni teatel ettevõtte aktsionäridele, kutselistele investoritele ja Arco Vara grupi töötajatele kooskõlas aktsiate avaliku pakkumise ja noteerimise prospektiga.

Vastavalt prospektile on Arco Vara aktsionäridele tagatud võimalus omandada uusi aktsiaid koguses, mis vastab neile kuuluvate Arco Vara aktsiate kogusele läinud nädala neljapäeva seisuga. Uute aktsiate märkimisperiood kestab kuni 29. augusti õhtuni, kell 17.00.

Allikas: BNS

Kalleim Eestis müügis olev talu maksab kaks miljonit eurot

12.08.2014

Tartu kavatseb anda loa Lina tänava hoonete lammutamiseks

13.08.2014

Kõige populaarsemad

1

6 punkti, mis peaks üürilepingus kindlasti kirjas olema

2

Eesti hakkab kõrgusi ja sügavusi arvutama Amsterdami nulli suhtes

3

Riik loob elamumajanduskava väheneva rahvastikuga piirkondadele

4

Ehitushinnaindeksi mõõdukas tõus jätkus

5

Technopolis Ülemiste arhitektuurikonkursi võitsid KOKO arhitektid

6

Mustamäe telefonijaamast saab moodne korterelamu

Toimetaja valik

alt

Eluasemehinna kasv peegeldab sissetulekute suurenemist ja linnastumist

alt

Vaata, milline on “oh-issver-vau-mai-gaad-kui-nummikas!”-tüüpi kinnistu pakkumine

alt

Kuidas kinnisvarakuulutusi paremini visualiseerida?