Suvine ruumide jahutamine on 3 korda kallim kui talvel kütmine

Soovituslik temperatuur büroohoonetes ja teistes mitteeluruumides ei tohiks normide järgi ületada 25 kraadi – juba mõni kraad kõrgem temperatuur vähendab töötajate efektiivsust kuni 40% ning arvutused näitavad, et suvel on ühe kraadi võrra ruumi jahutamine üle kolme korra kallim kui talvel kraadi võrra toatemperatuuri tõstmine, selgitas USA klaasitootja Guardian esindaja.
 
“Suvel palav ja talvel külm – see on paljude meie piirkonna büroopindade pidev mure,” ütles Guardian Glassi Baltimaade turundusjuht Vaidas Petkevičius, kelle hinnangul on suurenenud kulutused kuumalainete ajal ja külmade talveilmade puhul pannud arhitekte vaatama avalike hoonete projekteerimisel energiatõhusate ja kliimamuutusi taluvate uuenduslike lahenduste poole. Samuti peavad Euroopa Liidu direktiivi kohaselt kõik uued hooned 2020. aastast ja ametiasutuste hooned juba alates 2018. aastast olema nullilähedase energiatarbimisega. 
 
“Guardianil on Euroopa kliimat silmas pidades valminud klaasfassaadide jaoks uuenduslik SunGuard klaas, mis laseb läbi küll 50% looduslikust päevavalgusest, kuid peegeldab tagasi 77% päikeseenergiast tulenevast kuumusest ja vastab samas A-energiaklassi nõuetele,” selgitas hiljuti ka Baltimaade turule sisenenud USA klaasitootja esindaja, kuidas aitab aknaklaasi valik kaasaegsetes hoones suurte temperatuurikõikumistega efektiivsemalt toime tulla.
 
“Uute euronõuete valguses on sellised multifunktsionaalsed klaasid ärihoonetele hädavajalikud, kuna neil on suurim kaitse päikeseenergia eest, kõrge päevavalguse läbilaskvus ning väikseim soojusjuhtivuse koefitsient, mis on ülimalt oluline just külma ilma puhul. Selle klaasiga klaaspaketid vastavad A-energiaklassi nõuetele ja aitavad suurendada energiatõhusust, mis on eriti oluline tänaste avalike hoonete arendajatele,” märkis Petkevičius, kelle kinnitusel ei peaks järgmisel kümnendil valmivates hoonetes töötavatel inimestel olema muret, et suvel on töötamiseks liiga palav ja talvel liiga külm. 

Kas sinu kinnisvara on heades kätes?

10.08.2014

Juunis suurenes majutusettevõtetes peatunud turistide arv

11.08.2014

Kõige populaarsemad

1

Lastega või koduloomaga üürnikuks? Koli kuuse alla!

2

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

3

Remontimata korteri hind hakkab korralikule järgi jõudma

4

Pärnu korterite keskmine hind tõusis masujärgse aja kõrgeimale tasemele

5

Müügihitiks on ülioptimaalsed uued korterid

6

Ülemiste Citys alustatakse Eesti suurima parkimismaja ehitamist

Toimetaja valik

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

alt

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

alt

Kas tead kõiki riske kaasomandis kodu ostmisel?