Nordecon Betoon sõlmis lepingu Eesti Loto Maja ehitamiseks

Nordeconi ehituskontserni kuuluv Nordecon Betoon OÜ ja Hallivana OÜ sõlmisid esmaspäeval lepingu Eesti Loto Maja nimelise äri- ja büroohoone ehitamiseks. Tallinna kesklinna piirkonda, Pärnu maantee äärde kerkiva 9-korruselise hoone ehitustööde maksumuseks on ligemale 6 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

„Eesti Loto Maja ehituslepingu sõlmimine kuulub kindlasti Nordecon Betooni tänavuste olulisemate tööalaste saavutuste ja sündmuste sekka,“ tõdes Nordecon Betoon OÜ juhatuse liige Mait Rõõmusaar. „Lisaks hoone ehitusele tuleb meil antud lepingu raames projekteerida ka hoone monoliitne raudbetoonkarkass – tegemist on valdkonnaga, mida peame pikaaegse kogemuse tõttu üheks oma ettevõtte suurimaks tugevuseks. Teisalt on taas tegemist järjekordse huvitava katsumusega ehitajale, kuna kõik tänapäeval ehitatavad hooned püüavad eristuda kas arhitektuuriliselt või energiatõhususelt ning on seetõttu ainulaadsed.“

Tallinnas Pärnu maantee ääres aadressile Hallivanamehe tänav 4 kerkiva hoone üheks ankurrentnikuks ja maja nimepatrooniks on Eesti Loto AS. Ehitataval hoonel on üheksa korrust ning kaks maa-alust parkimiskorrust. Hoone arhitektiks on Jüri Okas (AB Okas&Lõoke) ning arendajaks Hallivana OÜ, mis on ASi EKE Invest ja Age Vara koostööprojekt.

„Tegemist on väärika, linnaruumi kaunistava ehitisega, mis sobitub suurepäraselt sinna piirkonda,“ ütles Hallivana OÜ juhatuse liige Reimo Metsküll. „Arhitekt Jüri Okase head keskkonnatunnetust ilmestab nii hoone välisilme kui ka planeeritud energiasäästlikkus.“ „Uue büroohoone ehitus on EKE Investi kontserni jaoks oluline samm sellel aastal. Rõõmu teeb, et hoone on oma gabariidilt ja ehitustehniliselt ligilähedane ideaalsele – detailid on hästi läbimõeldud, kõikides ruumides on tagatud loomuliku valguse juurdepääs, üüritava pinna ja üldpinna suhe on parim võimalik, mis ühtlasi tagab madalamad kõrvalkulud,“ ütles Hallivana OÜ juhatuse liige Karl Ader. Eesti Loto Maja ehitustööd algavad tänavu juulis ning lõpevad 2015. aasta septembris.

Balti riikide pealinna korterihinnad tõusid juunis enim Tallinnas

08.07.2014

Soome valitsus on kaalunud teletorni müügiotsuse tagasipööramist

09.07.2014

Kõige populaarsemad

1

5 viga, mida inimesed oma kodule hinda pannes teevad

2

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

3

Ebatavaline objekt: Mõisakülas müüakse kirikut

4

Keskmine Tallinna korter teenib omanikule 300 eurot kuus

5

Korteriühistud ei taha oma juhtidele palka maksta

6

Kuidas sisustada stiilset ja hubast koduaeda, terrassi või rõdu?

Toimetaja valik

alt

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

alt

Kinnisvara hinnatõus – kaua veel?

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis