Sotsid: Üürimajade arendamine suurendab tööjõu liikuvust ja konkurentsivõimet

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus toetab majandus- ja taristuminister Urve Palo plaani välja töötada üürimajade arenduskava, mis tagab pikaajalise soodsate rendihindadega üürituru ja võimaldab suurendada Eesti siseselt tööjõu liikuvust ning piirkondlikku konkurentsivõimet.

“Olukorras, kus palgatase paljudes valdkondades on madal, on ülioluline, et peale eluasemekulude tasumist jääks inimesele pangaarvele raha ka igapäevaeluks. Arvestades näiteks õpetajate, õdede või paljude teiste ametite keskmist palka, on olukord viinud selleni, et paljud on sunnitud töö- ja elukohta otsima väljaspool Eestit. Riiklikult toetatud üürimajade projekt võimaldab muutuvas maailmas palju paindlikumalt otsuseid teha nii töökoha valikul kui ka pere suurenedes-vähenedes,” ütles majandus- ja taristuminister Urve Palo Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse koosolekul, kus plaani arutati

Üüripinna kasutajaid on Eestis ametlikel andmetel ligi 10 protsenti kogu eluruumide mahust, teistes Euroopa riikides 40-70 protsenti. Soomes on eluruumide mahust riiklikult toetatud üüripindu enam kui 15 protsenti, Taanis 18, Rootsis 25 ja Hollandis 35 protsenti.

“Ettevõtjatele on tegevuse alustamisel või laienemisel asukohti valides oluline teadmine, et kohapeal on piisavalt tööjõudu või oleks võimalik tööjõudu ajutiselt juurde tuua. Sobivate elupindade puudumine on probleemiks ka maapiirkondadesse õpetajate, omavalitsusspetsialistide jt värbamisel. Üürisektori arendamisega on võimalik spetsialiste vastavalt vajadusele juurde tuua ning see suurendab tööjõu liikuvust Eesti sees. Seega suurendab üürimajade arendamine tööjõu liikuvust ja konkurentsivõimet,” lisas Urve Palo.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium asub üürimajade arendamiseks välja töötama erinevaid võimalikke stsenaariume. Kava juures arvestatakse, et alates 2020. aastast peavad kõik uued ehitised olema energiasäästlikud, ligi nullenergiaga, mis hoiab kommunaalkulud elanike jaoks madalal ning üüripinnad peavad olema invasõbralikud.

Pirita Selts kaebas TOP-i planeeringu otsuse riigikohtusse

30.06.2014

Kentmanni tänava uues äri- ja eluhoones on enamik kortereid müüdud

01.07.2014

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kääriku ajab Otepää kandi kinnisvarahinnad üles?

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas