MKM loob riiklike üüripindade asjus töörühma

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil (MKM) on plaanis veel enne suurt suve kutsuda kokku töörühm, kelle ülesanne on hakata välja töötama poliitikad riiklikult toetatud üüripindade ehitamiseks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministri Urve Palo sõnul on tema idee luua üüripindu, mis ei ole riigi omandis, kuid riik toetab nende väljarentimist. "See eeldab väga tihedat koostööd erasektoriga, kuid ka kohalike omavalitsustega," ütles Palo usutluses BNS-ile.

Tema sõnul on Soomes ja ka mujal Euroopas riigi toetatud soodsama hinnaga rendikorterite projektid hästi käivitunud. "Meile ei ole see seni tööle hakanud, samas uuringud näitavad, et vajadus on olemas. Eelkõige räägime noortest peredest, kes ei saa või ei taha end veel laenuga siduda, et omale elamispinda osta, aga ka neist, kelle sissetulekud on väikesed ja kelle jaoks on tähtis, et riik aitaks kaasa, et kogu tema sissetulek ei läheks elupinnale," rääkis Palo.

Tema sõnul on Soomes riigi toetatud üüripinnad turuhinnast 30-40 protsenti soodsamad. "Ja kindlasti ei konkureeri need eksklusiivsete pindadega kusagil kesklinnas. Pinnad on pigem kesklinnast väljas, kuid on kaasaegsed ja uued. Ja kui me räägime Eesti kontekstis, siis peaksid hooned olema ka energiasäästlikud ning madalate kommunaalkuludega," ütles Palo.

Tema sõnul allkirjastas ta hiljaaegu elamumajanduse arengukava rakendusplaani, mis oli koostatud aastateks 2007-2014. "Seal oli terve peatükk inimeste elutingimuste parandamisest, muuhulgas riigi poolt toetatud üüripindade uuringud kuni ehitamiseni välja. Ehk siis juba seitse aastat tagasi olid need mõtted arenguplaani sisse kirjutatud, kuna vastavat vajadust tähti juba siis, kuid konkreetseid tegevusi pole kahjuks järgnenud," ütles Palo.

Ministri sõnul soovib ta veel enne juuni lõppu kutsuda üüripindade rajamise asjus kokku töögrupi, kuhu kuuluksid valdkonna parimad eksperdid, näiteks ehitajad, arhitektid, munitsiplaaleksperdid ja väliseksperdid. "Septembri lõpuks loodame lauale panna variandid, kuidas Eesti võiks seda teemat arendada," lisas Palo.

Tartusse rajatav 2,2 miljonit eurot maksev avavangla sai nurgakivi

16.06.2014

alt

Paarikümne aastaga sai Tallinn juurde üle 300 tänava

16.06.2014

Kõige populaarsemad

1

Pärnu annab 15 aastaks rendile 55 bussiootepaviljoni ala

2

Buumiaegsed hinnad on käes, tehingute mahu poolest jäädakse veel alla

3

Väikeremondi tellijad on hiljaks jäämas

4

Riigile loovutatud rämpskinnisvara hulk on tänavu kõvasti kasvanud

5

Keila Jõesaare omanik võib ehitada 30 maja asemel kaks

6

Millised on eluruumile esitatavad nõuded?

Toimetaja valik

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

alt

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

alt

Kas tead kõiki riske kaasomandis kodu ostmisel?