Tartu Võidu sild suletakse reedest alates pikaaegseks remondiks

Reedel, 13. juunil kell 9 suletakse remondiks Tartu kesklinnas asuv Võidu sild. Linna suurima liikluskoormusega sild jääb remonti kogu suveks, kuid hiljemalt 1. septembriks kohustub ehitaja avama sillal kahesuunalise liikluse, teetööd lõpetatakse oktoobri lõpuks.

„Silla sulgemine põhjustab kahtlemata inimestele suuri ebamugavusi, kuid muudmoodi pole kahjuks sillakonstruktsioone võimalik remontida. Võidu silla viimasest suuremast remondist on möödas ligi 20 aastat ning linn on silla kapitaalremonti aastaid kavandanud ja selleks riigilt lisavahendeid taotlenud. Tänavu saime positiivse rahastusotsuse - riik toetab silla remonti 562 000 euroga ja saame töödega alustada,“ selgitas abilinnapea Valvo Semilarski.

Võidu sild suletakse nii sõidukeile kui jalakäijatele, ülesõit võimaldatakse vaid linnaliinibussidele ja alarmsõidukitele. Ümbersõidud toimuvad Sõpruse, Vabadus- või Kroonuaia silla kaudu, jalakäijad saavad Emajõe ületamiseks kasutada veel ka Kaarsilda ja Turusilda.

Sillaalused pikijõesuunalised läbikäigud jäävad jalakäijatele avatuks. Samuti jääb avatuks Tasku parklasse sissesõit. Riia-Turu ristmikul muudetakse fooritsükleid ning Riia tänavalt on lubatud täiendav vasakpööre Vabaduse puiesteele ka teiselt sõidurealt.

Sõpruse silla liikluskoormuse kasvu arvestades paigaldatakse Turu tänavale linnast väljuvale suunale (ESPAKi kaupluse lähedusse) ajutised foorid, et võimaldada tööpäeviti linna sisenevatel sõidukitel paremini sooritada Turu tänavalt vasakpööret Sõpruse sillale.

„Linnavalitsus hoiab tööde käigul silma peal, et ehitaja graafikus püsiks. Soovitame tartlastel oma sõidumarsruudid varakult valmis mõelda ja rohkem aega varuda, sest teiste sildade peales õitudel võivad tekkida järjekorrad. Kindlasti tasuks neil, kel võimalik, mõelda suvel ka rohkem jalgsi või rattaga liiklemisele,“ soovitas abilinnapea.

Ettevalmistused Võidu silla remondiks algavad juba tänasest, mil hakatakse paigaldama teavitusega seotud liiklusmärke, infotahvleid ja tegema ajutisi asfaldimarkeeringuid. Linnavalitsus väljastas tänasel istungil ehitusloa Võidu silla remondiks. Tööde käigus remonditakse silla raudbetoonkonstruktsioonid, trepid, rajatakse hüdroisolatsioon, paigaldatakse uued deformatsioonivuugid, puhastatakse ja korrastatakse piirded ning asfalteeritakse teekatted koos peale- ja mahasõitudega. Võidu silla kapitaalremont läheb maksma ligikaudu 800 000 eurot, millest riigilt saadud toetus on 562 000.

Aprill oli majutusettevõtetele hea kuu

10.06.2014

MSI Grupp langes 3,5 miljoni euroga kahjumisse

10.06.2014

Kõige populaarsemad

1

Eesti oli esimeses kvartalis eluasemehindade kasvult Euroopas kaheksas

2

Eesti hakkab kõrgusi ja sügavusi arvutama Amsterdami nulli suhtes

3

Uus Maa Kinnisvarabüroo: Soodne turukonjunktuur püsib

4

Ehitushinnaindeksi mõõdukas tõus jätkus

5

Riik loob elamumajanduskava väheneva rahvastikuga piirkondadele

6

Technopolis Ülemiste arhitektuurikonkursi võitsid KOKO arhitektid

Toimetaja valik

alt

Eluasemehinna kasv peegeldab sissetulekute suurenemist ja linnastumist

alt

Vaata, milline on “oh-issver-vau-mai-gaad-kui-nummikas!”-tüüpi kinnistu pakkumine

alt

Kuidas kinnisvarakuulutusi paremini visualiseerida?