Arco Vara aktsionär Nõges pöördus finantsinspektsiooni

Arco Vara aktsionär ja juhatuse liige Arvo Nõges pöördus enda ja ettevõtte juhatuse liikme Tarmo Silla vastu finantsinspektsiooni, et selgitada kas on toimunud siseinfo kasutamist või võimuga kauplemist.

“Olen tänaseks päevaks teinud enda nimel taotluse finantsinspektsiooni alustada menetlust Arvo Nõgese ja/või Gamma Holding OÜ vastu, selgitamaks välja kas viimaste päevade väljaütlemised siseinfo valdamisest tulenevast eelisseisundi kasutamisest ja/või mõjuvõimuga kauplemisest Tarmo Silla poolt leiavad kinnitust või tuleb need ümber lükata. Samasuguse palve olen edastanud ka Tarmo Sillale, et ka tema omalt poolt pöörduks FI poole ja teataks temale teadaolevatest turu kuritarvitustest,” ütles Nõges BNS-ile.

Nõges lisas, et nõukogu koosolekul, kus otsustati lisavahendite kaasamise protsessi alustamine oli tema ainsana otsuse vastu ja Baltplasti esindajad koosolekult puudusid.

Samuti on Nõgese sõnul Arco Vara tegevjuht Tarmo Sild teda kahjustanud avaldades tema ja Rain Lõhmuse vahel sõlmitud konfidentsiaalse leppe üksikasju. “Tarmo Sild teab, et lepingu täitmisega seotud asjaolud on konfidentsiaalsed, tema kätte on kahetsusväärsel kombel antud sellist infot ja lõpuks ei kõhkle ta seda kasutamast, tekitades nii moraalset kui majanduslikku kahju minule kui lepingu osapoolele, sest vastavalt lepingule ma ei saa selle sisu rohkem avada,” rääkis Nõges.

Arco Vara neljapäeval toimunud aktsionäride üldkoosolekul ei kiidetud heaks aktsiakapitali suurendamist, millega oleks emiteeritud 3,5 miljonit aktsiat nominaalväärtusega 0,7 eurot. Arco Vara juhatuse liige Tarmo Sild ütles, et otsuse vastu hääletasid Toomas Tooli naisele Mari Toolile kuuluv Baltplast AS 900 000 häälega ja Arvo Nõgese Gamma Holding OÜ 470 000 häälega.

Rain Lõhmuse AS Lõhmus Holdings ja Arvo Nõgese OÜ Gamma Holding sõlmisid Arco Vara börsiteate andmetel möödunud aasta juunis omavahelise ostueesõiguse lepingu, mille kohaselt on neil vastastikune ostueesõigus 10.06.2013 seisuga neile kuuluvate Arco Vara aktsiate suhtes. Aktsiaid võõrandada sooviv pool peab lepingu järgi teatama teisele poolele aktsiate võõrandamise kavatsusest ja võõrandamishinnast.

Allikas: BNS

Jägala jõel asuva hüdroelektrijaama saatus on küsimärgi all

06.06.2014

Konkurentsiamet lubas Eftenil osta transpordi- ja logistikakeskused

09.06.2014

Kõige populaarsemad

1

Kuidas luua sügisel koju sooja atmosfääri?

2

Tegevust alustab uus kinnisvarabüroo Lahe Kinnisvara

3

Valga-Valka piirile kavandatakse uut kaubanduskeskust

4

Leedo Holostovi Kinnisvarahaldus AS-i kasum hüppas 11,3 miljoni euroni

5

Nordecon ja Haven Kakumäe sõlmisid lepingu 3 kortermaja ehitamiseks Kakumäele

6

Avati Viimsi moodsaim büroohoone

Toimetaja valik

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades

alt

6 nippi, kuidas müüa kinnisvara kiiremini

alt

Millal on õige aeg kinnisvara müüa?