Tööstus-ja laokinnisvara arendamine on hoo sisse saanud

Kuigi suvi on kinnisvaraturul traditsiooniliselt rahulikum, on käesoleva aasta suvekuudel oodata Tallinna tööstus- ja laopindade sektoris aktiivsemat aega. Suuresti tuleneb see taas töösse pandud arendustest, mis pärast majandussurutist ootele jäid.
 
Juba on rajamisel ning valminud palju uusi hooneid nii oma tarbeks kui ka konkreetsetele üürnikele. Samuti on pakkumisel spekulatiivse iseloomuga arendusi, kus ehituse alustamisel ei ole veel tulevaste üürnikega kokkuleppeid sõlmitud.
 
Praegu aktuaalseteks projektideks on näiteks valminud Hydroscandi hoone Tartu maantee ääres, VGP Nehatu Park Peterburi teel, VKM Motorsi uus hoone Mõigu Tehnopargis ja ehitusjärgus olev uus AS Smarten Logistics logistikakeskus Rae vallas, Tartu maantee ääres. Eesmärgiga ettevõttele sobivaid lahendusi pakkuda, on lisandumas ka uusarendusi, kus saab lao- ja tootmisruumid koos büroo ja väikese esindus- ning vastuvõtualaga ühe katuse alla koondada. Selline projekt on näiteks vahetult Tartu mnt äärde, Jüri Tehnoparki 2015. aasta kevadeks kerkiv Jüri StockOffice. Lisaks on käimasoleval aastal lisandumas veel märkimisväärselt uut lao- ja tööstuskinnisvara Tallinna ümbruses asuvates tehnoparkides.
 
Ettevõtete kasvanud nõudmiste valguses on kõige populaarsemad lao- ja tööstuspinnad need, millel on läbimõeldud funktsionaalsus – ligipääs, küttesüsteem ning lao- ja administratiivruumide kooslus. Umbes pooled ettevõtetest on huvitatud laienemise või kolimise võimalustest. Otsitakse uuemaid, funktsionaalsemaid lahendusi juba ennast tõestanud heades äripiirkondades. Seal hulgas koguvad populaarsust just Tartu maantee äärde jäävad alad, näiteks Jüri ja Mõigu Tehnopark.
 
Siin omab rolli kindlasti ka Ülemiste ristmiku ja Tartu maantee Tallinnast väljasõidu parendustööd, mis on liiklust selles suunas oluliselt sujuvamaks muutnud. Tavalisel tööpäeval sõidab Tallinna kesklinnast Jüri Tehnoparki 15 minutiga. Lisaboonuseks võib lugeda ka tehnoparkidesse kogunevate ettevõtete hulka ennast, sest see loob hea koostöö ja sünergia võimalused.
 
Tegevuse laiendamiseks ei otsi pinda mitte ainult metalli- ja puidutööstuse, logistika ning transpordiga tegelevad firmad, vaid ka hulgimüügi ja erilahenduste pakkumistega tegelevad ettevõtted.
 
Ka arendajate poolt on tunda suuremat huvi ehitada ettevõtetele just nende vajadustele vastavaid nö built-to-suit hooneid. Tootmisettevõtete puhul on see tihtipeale ainuke võimalus enda töökeskkond parematesse tingimustesse üle viia. Ühtlasi saadakse spetsiifiliselt enda vajadustele vastavad lahendused, mis tõstab märgatavalt ka ettevõtete tööefektiivsust.

Viljandi Centrum jõudis eelmisel aastal kasumisse

03.06.2014

alt

Eesti kinnisvaraturg tõmbub hoogsalt kokku

03.06.2014

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas