Eestit külastab kaasaegse arhitektuuri maailmanimi Sou Fujimoto

Seoses osalemisega Arvo Pärdi Keskuse arhitektuurivõistluse žürii II etapi töös külastab 11-14. juunil Eestit kõrgetasemeline ja väga tuntud Jaapani noore põlvkonna arhitekt Sou Fujimoto.   Eesti Arhitektide Liit  korraldab 12. juunil avaliku loengu "Between Nature and Architecture", kus Sou Fujimoto tutvustab oma töid ja käimasolevaid huvitavamaid projekte.
 
Sou Fujimoto on 1971. aastal sündinud Jaapani arhitekt, kelle töid iseloomustab uudne ja värskendav lähenemine arhitektuurse ruumi ja inimkeha vahelisele suhtele. Suure looduse armastajana ammutab ta ideid metsadest, koobastest ja mujalt ürgsest loodusest.
 
“Nagu paljud jaapani arhitektid ammutab ka Sou Fujimoto inspiratsiooni oma arhitektuurile loodusest - ta ise nimetab allikatena metsa, koobast, pesa. See, kuidas sellest tunnetusest sünnib eriline arhitektuur, on justkui antud kõrgemalt poolt,” räägib  Eesti Arhitektide Liidu aseesimees Peeter Pere.
 
Aastal 2014 võitis Fujimoto rahvusvahelise konkursi “Architectural Folie of the 21st century” Montpellier’s.   Samuti on ta noorim arhitekt, kellel on olnud au vastu võtta kutse kavandada iga-aastane Serpentine Gallery suvepaviljon Londonis 2013. aastal.  2012. aastal osales ta  Veneetsia Arhitektuuribiennaali Jaapani paviljoni  meeskonna töös, mis pälvis Kuldlõvi auhinna.
 
Fujimoto tähtsamate tööde hulka kuuluvad veel näiteks House NA (2011), Musashino Art University Museum & Library (2010), Final Wooden House (2008) ja House N (2008).
 
Mitmete teiste auhindade seas on Fujimoto võitnud  2006. aastal AR Awards peaauhinna  (Children’s Center for Psychiatric Rehabilitation), rahvusvahelise  konkursi "Taiwan Tower" esimese preemia ja "Beton Hala Waterfront Center" 2011 esimese preemia.
 
Peeter Pere sõnul tõestab Jaapani arhitektuuri kõgetasemelisust kindlalt ka fakt, et alates arhitektuurivaldkonna Nobeli preemia "The Pritzker Architekture Prize" asutamisest 1979. aastal on see antud seitsmele Jaapani arhitektile, sh Toyo Itole ja Shigeru Banile kahel järjestikusel aastal (2013, 2014).
  
Sou Fujimotoga esineb Eestis avaliku loenguga teemal "Between Nature and Architecture", mis toimub 12. juunil 2014 Kanuti Gildi saalis algusega kell 19. Loeng on inglise keeles ja kõigile tasuta.

Pindalatoetuste taotlusvoor hakkab lõppema

19.05.2014

alt

Majanduslangus kägistab uusi büroohooneid

20.05.2014

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

5

Kääriku ajab Otepää kandi kinnisvarahinnad üles?

6

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas