Eestit külastab kaasaegse arhitektuuri maailmanimi Sou Fujimoto

Seoses osalemisega Arvo Pärdi Keskuse arhitektuurivõistluse žürii II etapi töös külastab 11-14. juunil Eestit kõrgetasemeline ja väga tuntud Jaapani noore põlvkonna arhitekt Sou Fujimoto.   Eesti Arhitektide Liit  korraldab 12. juunil avaliku loengu "Between Nature and Architecture", kus Sou Fujimoto tutvustab oma töid ja käimasolevaid huvitavamaid projekte.
 
Sou Fujimoto on 1971. aastal sündinud Jaapani arhitekt, kelle töid iseloomustab uudne ja värskendav lähenemine arhitektuurse ruumi ja inimkeha vahelisele suhtele. Suure looduse armastajana ammutab ta ideid metsadest, koobastest ja mujalt ürgsest loodusest.
 
“Nagu paljud jaapani arhitektid ammutab ka Sou Fujimoto inspiratsiooni oma arhitektuurile loodusest - ta ise nimetab allikatena metsa, koobast, pesa. See, kuidas sellest tunnetusest sünnib eriline arhitektuur, on justkui antud kõrgemalt poolt,” räägib  Eesti Arhitektide Liidu aseesimees Peeter Pere.
 
Aastal 2014 võitis Fujimoto rahvusvahelise konkursi “Architectural Folie of the 21st century” Montpellier’s.   Samuti on ta noorim arhitekt, kellel on olnud au vastu võtta kutse kavandada iga-aastane Serpentine Gallery suvepaviljon Londonis 2013. aastal.  2012. aastal osales ta  Veneetsia Arhitektuuribiennaali Jaapani paviljoni  meeskonna töös, mis pälvis Kuldlõvi auhinna.
 
Fujimoto tähtsamate tööde hulka kuuluvad veel näiteks House NA (2011), Musashino Art University Museum & Library (2010), Final Wooden House (2008) ja House N (2008).
 
Mitmete teiste auhindade seas on Fujimoto võitnud  2006. aastal AR Awards peaauhinna  (Children’s Center for Psychiatric Rehabilitation), rahvusvahelise  konkursi "Taiwan Tower" esimese preemia ja "Beton Hala Waterfront Center" 2011 esimese preemia.
 
Peeter Pere sõnul tõestab Jaapani arhitektuuri kõgetasemelisust kindlalt ka fakt, et alates arhitektuurivaldkonna Nobeli preemia "The Pritzker Architekture Prize" asutamisest 1979. aastal on see antud seitsmele Jaapani arhitektile, sh Toyo Itole ja Shigeru Banile kahel järjestikusel aastal (2013, 2014).
  
Sou Fujimotoga esineb Eestis avaliku loenguga teemal "Between Nature and Architecture", mis toimub 12. juunil 2014 Kanuti Gildi saalis algusega kell 19. Loeng on inglise keeles ja kõigile tasuta.

Pindalatoetuste taotlusvoor hakkab lõppema

19.05.2014

alt

Majanduslangus kägistab uusi büroohooneid

20.05.2014

Kõige populaarsemad

1

6 punkti, mis peaks üürilepingus kindlasti kirjas olema

2

Eesti oli esimeses kvartalis eluasemehindade kasvult Euroopas kaheksas

3

Eesti hakkab kõrgusi ja sügavusi arvutama Amsterdami nulli suhtes

4

Uus Maa Kinnisvarabüroo: Soodne turukonjunktuur püsib

5

Riik loob elamumajanduskava väheneva rahvastikuga piirkondadele

6

Ehitushinnaindeksi mõõdukas tõus jätkus

Toimetaja valik

alt

Eluasemehinna kasv peegeldab sissetulekute suurenemist ja linnastumist

alt

Vaata, milline on “oh-issver-vau-mai-gaad-kui-nummikas!”-tüüpi kinnistu pakkumine

alt

Kuidas kinnisvarakuulutusi paremini visualiseerida?