Võrk: Palo leidku peredele kodude ehitamiseks raha!

Abilinnapea Eha Võrgu meelest peaks majandusminister Urve Palo leidma noortele peredele kodude ehitamiseks ka riigieelarvest raha.

Majandusminister Urve Palo on meedias väljendanud toetust munitsipaaleluasemete ehitamise suhtes, mida on seni teinud suures mahus üksnes Tallinn.

 “Uus majandusminister Urve Palo toetab vähemalt sõnades munitsipaalelamuehitust ja see on väga positiivne, et üks minister saab lõpuks selle vajalikkusest aru,” lausus abilinnapea Eha Võrk. “Kutsume teda aga sõnadelt tegudele minema ehk ka riigi rahaga linna poolt noortele peredele üürieluasemete rajamist toetama. Ootame, kas Palo leiab reaalselt raha noorte perede aitamiseks. Seetõttu saadame Palole ka kirja üleskutsega elamuehituse vallas koostööd teha.”

Tallinn on kulutanud oma eelarvest munitsipaalelamuehitusele miljoneid eurosid, samas kui riik pole seni munitsipaalelamuehituse jaoks seni raha leidnud.

Helsingis näiteks on see küsimus juba ammu riigi toel ARA-programmi näol lahenduse leidnud ja kogu põhjanaabrite pealinna elamuehitusest moodustasid riigi abiga ehitatud üürimajad 2010. aastal juba 21 protsenti. Saja aasta jooksul on Helsingi kokku ehitanud 54 900 munitsipaalkorterit.

Eha Võrk soovitab ka Palol end veidi paremini Tallinna elamuehituskavadega kurssi viia. Nimelt üllatas Palo avalikkust väitega, nagu oleks Tallinna linn ehitanud munitsipaalkortereid ennekõike vaid väga vaestele inimestele.

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on linna elamuehitusprogrammid rajatud aga paljudele eri sihtgruppidele, sealhulgas noortele peredele.

“Soodsalt saavad eluaset üürida nii linna noored pered kui erialaspetsialistid,” kirjeldas Eha Võrk näiteks Raadikul valminud 1155 elamispinna saajate ringi. Meditsiinitöötajaile aga on linn Mustamäele ehitamas lausa omaette maja, kuhu saab soodsatel tingimustel elama asuda kuni 90 tervishoiutöötajat.

Kui Tallinnhakkas 2002. aastal oma esimest elamuehitusprogrammi ellu viima, moodustasid munitsipaalkorterid linna eluasemefondist vaid 2,5%. “Meie siht on, et 2015. aastaks, kui teine elamuehitusprogramm on lõpule viidud, moodustaksid munitsipaalkorterid 7% Tallinna eluasemefondist,” sõnas Võrk.

Saku Suurhalli omanik on nüüd Marcel Vichmanni ettevõte Best Idea

28.04.2014

Väike-Õismäel alustatakse suuremahuliste teetöödega

29.04.2014

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas