Estonian Real Estate taaselustab arhitekt Wilckeni pärandi

Estonian Real Estate (ERE) grupil on valmimas aadressil Vilmsi 31 Kadrioru ajaloolise hoone taastamise protsess. Hoone oli ehitatud 1902.aastal arhitekt Konstantin Wilckeni projekti järgi. Wilckeni tuntuim teos on Vasalemma mõis.

ERE juhatuse esimehe Dmitri Perepilitsõni sõnul on see projekt äärmiselt tähtis Kadrioru ajaloolise pärandi säilitamise poolest. „Kahjuks, on taolised hooned olnud pikka aega lagunenud seisukorras. Paljudes nendest elasid asotsiaalid, mis ei soodustanud nende hoonete säilivust. Mõned arhitektuuriteosed hävisid tulekahjus. Niisugune kaunis rajoon, nagu Kadriorg, ei jätnud meid külmaks ning otsustasime taastada hoone, mis seisis tühjana enam kui aasta aega“, - rääkis Perepilitsõn.

Hoone taastamisel kasutatakse kõige kvaliteetsemaid materjale. Ehitise üldpind moodustab 919 ruutmeetrit. Pärast rekonstrueerimist sellesse tekib kaheks kahekorruselist korterit gaasiküttega.

Dmitri Perepelitsõni sõnul on uute objektide ehitamine Kadriorus keeruline ettevõtmine. „Kõige suurem probleem on hoonestuse tihedus. Peaaegu iga vaba meeter on siin juba kasutusele võetud. Meie jaoks on suur au kinkida uut elu kultuuripärandi väärtuslikule objektile ning muuta Kadriorg veelgi ilusamaks“, - ütles Dmitri Perepilitsõn.

XX. sajandi alguses Eestis töötanud kohalike arhitektide arv ei olnud suur. Tihtipeale ehitasid hooneid Sankt-Pererburi ja Riia arhitektid. Konstantin Wilcken oli üks tuntuim linnaehitaja pealinnas. Wilckeni töökojast tuli enam kui sada elumaja projekti aastas, suurem osa nendest olid puumajad. Estonian Real Estate on asutatud 2005.aastal. Esialgu tegeleti kinnisvara vahendamisega ning alates 2010.aastast on ERE ettevõtete grupi, kuhu kuulub ka Fond Control, põhiliseks tegevussuunaks kinnisvaraarendamine. Mitu aastat järjest on firma Fond Control püsinud edukamate kinnisvaraettevõtete edetabelis Aripäeva arvamuse järgi.

Selgusid Tallinna paremini restaureeritud majad

22.04.2014

Rotermanni kvartalisse plaanitakse kuni kaheksakorruselisi ärihooneid

22.04.2014

Kõige populaarsemad

1

Tartu soovib müüa Lidlile huvi pakkuva kinnistu

2

Astlanda ehitab Tobiase tänavale 18 miljoni euro eest elamupinda

3

Tallinna vanalinnast on saamas Airbnb linnaosa

4

Unikaalne pakkumine Läti kinnisvaraturul - investeerimisprojekt mõisa ja pargiga

5

EfTEN ostis Laagri Selveri arenduse

6

Eluasemelaenuportfelli kasv kiirenes aprillis aasta võrdluses 6%ni

Toimetaja valik

alt

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

alt

Kinnisvara hinnatõus – kaua veel?

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis