Selgusid Sisearhitektide Liidu 2013 avaliku ruumi aastapreemiad

Eesti Sisearhitektide Liit tunnustas tänavu juba 37. korda Eesti parimaid  sisearhitekte ning nende loomingut. 17. aprilil toimus Disaini- ja Arhitektuurigaleriis 2013 aastapreemiate pidulik üleandmine, aastaraamatu "RUUMIPILT 2013" esitlus ja aastapreemia nominentide näituse avamine.
 
Sellel aastal kandideeris aastapreemiale üllatavalt palju töid, lausa 54, millest žürii valis välja 27 nominenti. Välja anti viis preemiat - kaks avaliku ruumi preemiat, üks preemia kodu interjöörile, üks preemia näitusekujundusele ning üks esemepreemia.
 
“Esitatud tööde hulk oli tänavu muljetavaldav ning tase piisavalt kõrge, mis tegi  nii  nominentide  kui ka võitjate valiku väga keeruliseks. Ja just sellel põhjusel andsime taas välja kaks peapreemiat avaliku ruumi kategoorias,” ütles  sisearhitekt ja žürii esimees Tiina Mang , lisades: “võrreldes eelmiste aastatega esitati palju näitusekujundusi ning samuti torkas silma tänavune esemepreemiale kandideerivate tööde rohkus ja kõrge tase.”
 
2013 parima avaliku ruumi aastapreemia auhinnaga  pärjati taas kaks tööd –  Riigimetsa Majandamise Keskuse büroohoone Tallinnas ja Viljandi Riigigümnaasium .
 
2013  p arima avaliku ruumi preemia  -  RMK BÜROOHOONE Tallinnas  Toompuiesteel autorid on  Reet Põime, Liisa Põime, Anu Põime, Andres Põime, Kristi Prinzmann, Lauri Kalm, Lauri Vaimel arhitektuuribüroost Studio 3.
“Mulle meeldib selle kujunduse lihtsus ja materjalikasutus – ilmselt on tellija soovil ruumides palju puitu. Kogu hoone on väga professionaalselt ja põhjalikult läbi töötatud,” räägib  arhitektist žüriiliige Ott Kadarik .
 
2013 parima avaliku ruumi preemia VILJANDI RIIGIGÜMNAASIUMI   autorid on  Pille Lausmäe, Kerli Lepp, Kristina Roots  sisearhitektibüroost Pille Lausmäe SAB.  Hoone arhitektid on Salto AB arhitektid.
 
“Välis- ja sisearhitektuuri ühtsus, samade ja väheste materjalide ning värvilahenduste kasutus moodustavad hästi mõjuva ja töötava koosluse. Kõik on lihtne ja loomulik ning detailideni läbi mõeldud. Suur avatud mitmefunktsiooniline ruum justkui propageeriks kaasaegset avarat maailmapilti ja mõttelaadi,” ütlessisearhitekt ning ESLi aastapreemiate žürii esimees Tiina Mang.
 
2013 parima kodu aastapreemia auhinnaga pärjati RANNAMAJA  LAULASMAAL , mille autor  on Kätlin Ölluk  ning kaasautorid  Aet Kiivet ja Katy Seppel . Hoone arhitektid on ÖÖ-ÖÖ Arhitektid.
 
“Must maja Laulasmaal on väljast ümar, seest kandiline ja  kaanetatud kõverdatud kaldpindadega. Lõpplahendus on eklektiline, eksperimenteeriv, traditsiooniline ja modernne. Koduna on see huvitav, lastele muinasjutuline ja möödujale kummaline,” arvab arhitekt Peeter Pere. 
 
2013 parima näituse kujunduse aastapreemia auhinnaga pärjati „KAAMOS. Eesti mood täna ”, mille autor on  Hannes Praks.
 
“Ma teadsin, et see näitus peab looma atmosfääri ja ruum võimendama selle kaamoslikku sõnumit. Hullud ideed tõrvast, tulest ja krattide ulgumisest turgutasid kujutlusvõimet ja huumorisoont, “ sõnas  Kaamose autor ja kuraator Tanel Veenre.
 
2013 parima eseme aastapreemia auhinnaga pärjati mööbel DERELICT , mille autorid on  Tõnis Kalve ja Ahti Grünberg .
 
“Vanast ja väärikast puidust valmistatud originaalne ja heade proportsioonidega mööbel on jääv. Hindasime kõrgelt esemete omanäolisust, konstruktiivset selgust ja lihtsust. Samuti võlus vana materjali kasutamise oskuslikkus,” lausus  sisearhitekt ja žüriiliige Aulo Padar .
 
“Kui varasem aasta kulmineerus grandioossete objektide valmimisega, nagu Lennusadam, Tallinna Teletorn,  Narva Kolledž ja Balti Filmi- ja Meediakool, siis 2013. aasta nominentide hulgas äratab tähelepanu sotsiaalselt oluliste hoonete kontsentratsioon,” arvab aastapreemia žüriiliige Eve Arpo.
 
Eesti Sisearhitektide Liidu 2013 aastapreemia žüriisse kuulusid sisearhitekt ja žürii esimees Tiina Mang, sisearhitekt Aulo Padar, sisearhitekt Katrin Kaevats, sisearhitekt Loreida Hein, kuraator Eve Arpo, arhitekt Ott Kadarik ning kunstiteadlane Piret Lindpere.
 
Aastapreemia auhinnafond on 6400 eurot, mis jagatakse võrdselt viie aastapreemia laureaadi vahel. Aastapreemia auhinnafondi on välja pannud Eesti Kultuurkapital.
 
Kõigist nomineeritud töödest on valminud ka aastaraamat Ruumipilt 2013, mille koostaja ja toimetaja on Maris Kerge ning kujundaja Margus Tammik. Aastapreemia nominentide näitus Disaini- ja Arhitektuurigaleriis jääb avatuks kuni 30. aprlillini 2014.
Foto autor on Jüri Seljamaa.

Riik ja ehitusettevõtjad karmistavad ehitushangete läbiviimist

21.04.2014

Jõhvi rajatakse logistika- ja tööstuspark

22.04.2014

Kõige populaarsemad

1

Müügihitiks on ülioptimaalsed uued korterid

2

Lastega või koduloomaga üürnikuks? Koli kuuse alla!

3

Buumiaegsed hinnad on käes, tehingute mahu poolest jäädakse veel alla

4

Pärnu annab 15 aastaks rendile 55 bussiootepaviljoni ala

5

Ülemiste Citys alustatakse Eesti suurima parkimismaja ehitamist

6

Väikeremondi tellijad on hiljaks jäämas

Toimetaja valik

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

alt

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

alt

Kas tead kõiki riske kaasomandis kodu ostmisel?