SEB: kriisiaeg pani inimesed koduostu tõsisemalt kaaluma

SEB eestvedamisel toimunud kinnisvaraostjate ja -müüjate kokkusaamine kinnitas, et praegune uue kodu ostja kaalub enne otsuse tegemist põhjalikult nii pere tegelikke vajadusi kui võrdleb nendele vajadustele vastavaid kinnisvarapakkumisi.

SEB eraisikute suuna arendusjuhi Triin Messimase sõnul tehakse sageli veel enne müügis oleva kinnisvaraga tutvumist pangas kindlaks pere laenuvõime. Kinnisvarafirmade sõnul teevad koduotsijad õigema ja kiirema valiku juhul, kui nii kinnisvaraarendaja, -vahendaja kui pank teevad kliendi heaks omavahel koostööd.  

„Kui majanduslanguse järel olid pered uue kodu ostu kavandades ettevaatlikud ja pigem lükkasid suurte finantsotsuste tegemist edasi, siis viimase paari aasta jooksul on märgata huvi suurenemist uue, perele paremini sobiva kodu soetamise vastu," rääkis Messimas.

Võrreldes niinimetatud buumiajaga aastatel 2005-2007 iseloomustab praeguseid uue kodu huvilisi aga oluliselt suurem teadlikkus. "Esimesest ettejuhtuvast kinnisvarapakkumisest enam kohe kinni ei võeta. Üsna põhjalikult kaalutakse nii tegelikke vajadusi kui võrreldakse vajadustele vastavaid kortereid/ eramuid,“ ütles Messimas.

Uue kodu väljavalimise lihtsustamiseks pakub SEB alates sellest nädalast interneti-põhist Koduvalijat. Koduvalija kasutamist tuleb alustada kinnisvaraportaalidest www.city24.ee ja www.kv.ee sobivate objektide väljavalimisest. Lisaks saab varade andmeid sisestada ka käsitsi. Seejärel on võimalik lisada endale sobivaid võrdluskriteeriume ja anda neile iga objekti juures kindel väärtus. Süsteem arvutab kasutajapoolsete hinnangute põhjal korterile või majale koondhinde, mille alusel kujuneb pingerida.

Täiendavalt saab kolm kõige enam sobivat potentsiaalset kodu panna detailsesse võrdlusesse, mille põhjal teha juba lõplik otsus. Koduvalijale on lisatud ka kaardirakendus, mis võimaldab saada täpse ülevaate objektide asukohtadest ja kaugustest näiteks töökohast, lasteaiast või koolist. Koduvalija abil saab ka välja arvutada pere ligikaudse laenuvõime ning iga objekti arvestusliku laenumakse, mis annab kasutajale kiire ülevaate uue kodu finantseerimisel laenu kasutamise väljavaatest.

Korteriühistute liit kutsub majade hoove ja ümbrust korrastama

21.04.2014

Ehitushinnaindeks pöördus I kvartalis langusele

21.04.2014

Kõige populaarsemad

1

Tartu linnavalitsus kaalub trammiliini rajamise võimalusi

2

KredExi kodutoetust sai 358 lasterikast peret

3

Sa oled nüüd koduomanik. Mis edasi?

4

Mustamäe ja Nõmme piirile kavandatakse uuselamurajooni

5

Tartu legendaarne kaarsild läheb remonti

6

Endover Kinnisvara stardib Volta kvartalis uue projektiga

Toimetaja valik

alt

Palju kinnisvaratehinguid läheb puudulike dokumentide tõttu nässu

alt

Pindi Kinnisvara kinnisvaraturu prognoos 2017. aastaks

alt

Mida peaks teadma võlaõigusseadusest eluruumi üürimisel?