Sisearhitektide liit soovib sisearhitektide rolli ühiskonnas rohkem väärtustada

Eesti Sisearhitektide Liidu (ESL) tänavuse üldkogu raames, mis toimus 20. märtsil 2014 Balti Filmi- ja Meediakooli kinosaalis, kinnitati nii 2014. aasta tegevuskava ja eelarve kui ka uus põhikiri, anti üle väärikas auliikme tiitel legendaarsele Mait Summatavetile ning avati esmakordselt liidu omad ruumid vanalinnas Rüütli 4.

Eesti Sisearhitektide Liidu esimees Urmo Vaikla  sõnul on liidul kanda oluline roll sisearhitektuuri tutvustamisel ning spetsialistide koondamisel.

“Olukorras, kus “kujundamine” on iga koduperenaise ning koduajakirja ampluaa, on liidu põhiline funktsioon tutvustada eriala professionaalset poolt, millest tihti palju ei teata või ei räägita,“ tõdes Vaikla, ning lisas: “pehmete väärtuste kõrval tegeleb sisearhitekt ikkagi ka väga tõsise professionaalse projekteerimistööga”.

Värskelt Eesti Kultuuri Koja liikmete hulka kuuluval Eesti Sisearhitekide Liidul on tänase seisuga 180 liiget, kellelt oodatake senisest suuremat panust liidu tegevusse. Edaspidine soov on eriala rolli ühiskonnas rohkem väärtustada.

Sisearhitektidelt on tänavu oodata väga mitmeid suuri ja olulisi sündmusi, nagu näiteks liidu tähtsündmuseks peetav rahvusvaheline sümpoosion “Interior Architecture - Dynamics of Theory and Practice”.

Tänavu nimetas Eesti Sisearhitektide Liit juba teist korda oma väärikaid ja silmapaistvaid liidu liikmeid auliikmeteks. Nõukoja otsusega austati auliikme tiitliga Eesti sisearhitektuuri ja tootedisaini elavat klassikut ning värsket Valgetähe III klassi teenetemärgi omanikku Mait Summatavetit.

“Liit ühendab erinevaid põlvkondi sisearhitekte ning paljud nooremad liikmed ei teagi, kes enne neid seda "põldu on kündnud". Soovime rõhutada järjepidevust ning esmalt püüamegi auliikmeteks nimetada vanema põlve kolleege – see on meie tänu neile tehtu eest,” ütles Eesti Sisearhitektide Liidu aseesimees Ivi-Els Schneider.

Üldkogu raames avati pidulikult ka ESLi uued ruumid vanalinnas, aadressil Rüütli 4, mille valmimisel olid abiks suur hulk häid koostööpartnereid.

Urmo Vaikla sõnul on omad ruumid liidule väga suureks sammuks ja heaks motivaatoriks valdkonna edasiarendamisel ning liikmete omavahelisel suhtlemisel.

“Kõige suurem ootus ja väljakutse on meile, et liiduga ühineks rohkem just noori sisearhitekte  ja, et alati ei oleks küsimus, mis ma liidult saan, vaid pigem, kuidas ma saan ise kaasa lüüa,” rääkis Urmo Vaikla.

Miinisadama piirkond valmistub uuenema

26.03.2014

Mustamäe kaubanduspindadel algab suurem kolimine

26.03.2014

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas