Saarlased võitlevad kümneid miljoneid maksva konverentsikeskuse nimel

Saarlased eesotsa Saare maavanema Kaido Kaasikuga võitlevad selle nimel, et osaliselt EAS-i rahastatav ja kümneid miljoneid eurosid maksev 2000-kohaline konverentsikeskus ehitataks Tallinna asemel Saaremaale, kirjutab Saarte Hääl.

"Palju sõltub sellest, kui palju me jõuame teha lobby-tööd ja selgitada, et Saaremaa on ainuõige koht, kus see keskus võib anda juurde sellist lisandväärtust, mida ta Tallinnale juurde anda ei suuda," ütles lehele Kaasik, kelle sõnul on konkurente veel teisigi. "Ega Pärnu ja Tartu ka maga, see on tegelikult suur asi," lisas maavanem.

Möödunud aastal viis Suurbritannia ettevõte The Right Solution Limited koostöös Eesti Konverentsibüroo ja Team Tourism Consultinguga EAS-i tellimusel läbi uuringu, milles analüüsiti Eesti potentsiaali rahvusvahelise konverentsiturismi sihtkohana. Uuringust järeldus, et Eestil on palju positiivseid külgi, mis meelitaksid siia arvestataval hulgal rahvusvahelisi konverentse, kuid puudub keskus, mis suudaks tipptasemel katta suurte konverentside vajadusi. Uuringufirma hinnangul oleks sellise projekti eelistatuim asukoht Tallinnas Noblessneri sadama juures.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuht Kadri Karu ütles Saarte Häälele, et Tallinna kasuks räägib Eesti parim lennuühendus, hotellikohtade arv ja muu selline. Samas selgub konverentsikeskuse lõplik asukoht pärast täiendavaid analüüse, kus vähetähtis ei ole ka võimalike erainvestorite huvi, sest konverentsikeskuse umbes 65 miljoni euro suurusest eelarvest katab EAS vaid ca 20 miljonit eurot.

"Esimene asi on majanduslik kaalutlus, et keskus oleks jätkusuutlik ja majandaks end ära," rääkis Karu. "Kui teha, siis tuleb teha üks õigesti planeeritud asi õiges asukohas, mis ennast ära tasub. Teist tühjalt seisvat maja nagu Saku suurhall ei saa endale lubada riik ega erainvestor," lisas Karu.

Allikas: BNS

Tallinna Linnavaraamet pani enampakkumisele mitmeid kinnisvaraobjekte

25.03.2014

Maamaksu tasumiseks on aega veel viis päeva

25.03.2014

Kõige populaarsemad

1

Forum Cinemas rajab Tartusse 2,5 miljonit maksva uue kino

2

Hinnakriisis kannatavad kõige vähem Rae valla korterid

3

Soomlased ehitavad Saaremaale 2,5 miljoniga üheksa ökomaja

4

Kristiine keskuse kõrvale kavandatakse multifunktsionaalset hoonekompleksi

5

Kalamaja suureks probleemiks kujuneb autoliiklus 

6

Meresalu – uus avastatud pärl Pakri poolsaarel

Toimetaja valik

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis

alt

Uudista selle kevade kuumimaid uusarenduste pakkumisi

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord