Tallinn otsustas Sanatooriumi pargi küsimustes referendumi korraldada

Tallinna linnavalitsus otsustas Nõmme linnaosa elanike seas Sanatooriumi pargi tuleviku küsimuses referendumi korraldada.

Referendumil esitatakse linnaelanikele küsimus „Kas toetate Sanatooriumi pargis asuvate hoonete rekonstrueerimist täna olemasolevas mahus elamispindadeks, lasteaiaks ning seltsimajaks?” Rahva arvamuse teadasaamiseks korraldatakse Nõmme linnaosas otsepostitus kõigisse linnaosa postkastidesse. Selline lahendus teeb referendumil osalemise Nõmme elanikele võimalikult mugavaks ja kaasab seeläbi suure osa linnaosa elanikest.

Kõik Nõmme elanikud saavad täidetud küsitluslehe makstud vastusena postitada, küsitluslehed on saadaval ka linnaosa valitsuse teenindussaalist asukohaga Jaama 1, kus saab ka Sanatooriumi pargiala eskiislahenduse maketiga tutvuda. Elanike arvamus on plaanis välja selgitada märtsikuu lõpuks.

Arendaja ja projekteerija tutvustavad Sanatooriumi pargis olevate hoonete korrastamisega seotud plaane reedel, 14. märtsil kell 17 Nõmme Kultuurikeskuses (Turu plats 2).

Detailplaneeringu eskiislahenduse poolt- ja vastuargumentidega artiklid ilmusid 21. veebruari 2014 Nõmme Sõnumites. Arendaja on koos projekteerijaga tutvustanud detailplaneeringu eskiislahendust Nõmme linnaosa seltside esindajatele. Koostöös seltside esindajatega on planeeringu eskiislahendusse tehtud mitmeid muudatusi. Planeeringu eskiislahendust on tutvustatud ka Nõmme linnaosa halduskogule ning halduskogu ettepanekutega on eskiislahenduses samuti arvestatud.

Põllu, Pargi ja Sihi tänavate vahelise ala detailplaneeringu koostamise algatamisega seoses tehti linnaosavalitsusele ülesandeks viia detailplaneeringu küsimuses läbi referendum.

Sanatooriumi pargiala omanik AS Infortar soovib pargis asuvad endised haiglahooned rekonstrueerida 64 korteriks, 120-kohaliseks lasteaiaks ning kodanikuühenduste kasutusse antavaks seltsimajaks.

Nõmme linnaosa vanema Tiit Teriku sõnul on tegemist tundliku teemaga, sest Sanatooriumi park on riikliku kaitse all. „Pargis asuvate endiste haiglahoonete kasutamata seismine halvendab järjepidevalt nende seisukorda. Piirkonnas elavatelt inimestelt tuleb signaale, et räämas hoonete juurde kogunevad kahtlased seltskonnad ning seetõttu ei ole pargis ohutu. Seltsid on aga mures, et suure hulga korterite ehitamine ja inimeste asumine kaitsealusesse metsa toob kaasa koormuse männimetsale,“ märkis Terik.

Narva Rakvere tänavale plaanitakse kahte neljakorruselist ärihoonet

05.03.2014

alt

Ober-Haus: Veebruaris tõusid korterite hinnad enim Nõmmel

06.03.2014

Kõige populaarsemad

1

Müügihitiks on ülioptimaalsed uued korterid

2

Lastega või koduloomaga üürnikuks? Koli kuuse alla!

3

Buumiaegsed hinnad on käes, tehingute mahu poolest jäädakse veel alla

4

Ülemiste Citys alustatakse Eesti suurima parkimismaja ehitamist

5

Väikeremondi tellijad on hiljaks jäämas

6

Pärnu annab 15 aastaks rendile 55 bussiootepaviljoni ala

Toimetaja valik

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

alt

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

alt

Kas tead kõiki riske kaasomandis kodu ostmisel?