Tallinn avab arstide ja õdede üürimaja

Akadeemia tee 48 hoone rekonstrueerimine arstide ja õdede majaks viiakse lõpule juba järgmise aasta märtsiks, seega saab ligi 90 meditsiinitöötajat juba järgmise kevade hakul soodsale linna üüripinnale kolida.

Linnavolikogu otsuse eelnõu kohaselt peab Tallinna Linnavaraamet tagama Akadeemia tee 48 hoone renoveerimise 2015. aasta veebruari lõpuks, selle eesmärgi täitmiseks tuleb linnavalitsusel lisaeelarves ning samuti 2015. aasta eelarves täiendavad vahendid ette näha.

„Akadeemia tee 48 hoone rekonstrueerimiseks vajalikud ettevalmistavad tegevused on õnnestunud ellu viia kavandatust varem,“ tõdes abilinnapea Merike Martinson. „See annab võimaluse tagada linna arstidele ja õdedele soodsad eluruumid juba järgmise aasta alguseks. Hoone rekonstrueerimistöödega on võimalik pihta hakata juba aprillis-mais.“

Tallinna teise elamuehitusprogrammi eesmärk on aidata lahendada eluasemeprobleeme noortel peredel ning nendel töötajatel ja sihtrühmadel (haridus, tervishoid, sotsiaalhoolekanne jne), kes on vajalikud linna jätkusuutlikuks toimimiseks, kuid kelle varaline seis ja sissetulekud ei võimalda turult eluaset soetada või üürida.

Terviseameti andmetel on tervishoiutöötajate väljaränne Eestist jätkuvalt suur - 2013. aastal taotles välisriigis töötamiseks vajalikku tõendit 118 arsti ja 185 õde. Eriti teravalt puudutab arstide ja õdede Eestist lahkumine Tallinna elanikke - Tallinna haiglate (AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, AS Ida-Tallinna Keskhaigla, SA Tallinna Lastehaigla) meditsiinilise personali vajadus on hetkel 238 töötajat (puudu on 76 arsti, 108 õde ja 54 hooldustöötajat).

Eelmärgitud andmetest nähtub kasvav vajadus toetada linna arste ja õdesid eluasemeprobleemi lahendamisel. Üks oluline lahendus on luua arstidele ja õdedele võimalus taotleda linnalt jõukohase üüriga munitsipaaleluruume.

Arstide ja õdede majutamiseks rekonstrueeritakse ühiselamutüüpi hoonete rekonstrueerimise programmi raames Akadeemia tee 48 elamu. Hoone rekonstrueerimiseks on ehitusluba väljastatud ning rekonstrueerimist tuleks alustada kohe, kui riigihanked on teostatud ja lepingud sõlmitud.

Pro Kapital on nõus 28 miljoniga müüma poole Moekombinaadi projektist

13.02.2014

Aldo Dapon lahkub aprillis E.L.L. Kinnisvara juhatuse esimehe kohalt

13.02.2014

Kõige populaarsemad

1

Tartu linnavalitsus kaalub trammiliini rajamise võimalusi

2

Täienda oma kinnisvarateadmisi Tartu Ülikooli kaugkoolitusprogrammis

3

Mustamäe ja Nõmme piirile kavandatakse uuselamurajooni

4

Sa oled nüüd koduomanik. Mis edasi?

5

KredExi kodutoetust sai 358 lasterikast peret

6

Endover Kinnisvara stardib Volta kvartalis uue projektiga

Toimetaja valik

alt

Palju kinnisvaratehinguid läheb puudulike dokumentide tõttu nässu

alt

Pindi Kinnisvara kinnisvaraturu prognoos 2017. aastaks

alt

Mida peaks teadma võlaõigusseadusest eluruumi üürimisel?