Merko ehitab 1,2 miljoniga Pro Kapitalile Vilniusesse kortermaja

Pro Kapitali tütarettevõte PK Invest UAB sõlmis Merko tütarettevõte Merko Satyba UAB-ga 1,2 miljonit eurot maksva lepingu Vilniusesse kortermaja ehitamiseks.

"Oleme tunnetanud tugevat nõudlust Vilniuse kõrgema klassi elamispindade turul ja oleme väga rahul uue hoone eelmüügi tasemega. Eelmüükide arv näitab, et Pro Kapitali Vilniuses arendatava toote osas on olemas tugev nõudlus. Valisime ehitustööde teostamiseks usaldusväärse partneri Merko ja oleme veendunud uue projekti edus," ütles Pro Kapital Grupi juhatuse esimees Paolo Vittorio Michelozzi börsiteates.

Uus hoone hakkab asuma Leedus Vilniuses, Pro Kapitali arendatavas Saltiniu Namai elamukompleksis. Uude hoonesse tuleb 16 korterit ja kolm äripinda müüdava pinnaga kokku 1160 ruutmeetrit. Teisipäeva seisuga oli 19 pinnast 14 pinna osas sõlmitud ostu-müügi eelleping.

Saltiniu Namai on elamuehituse arendusprojekt, mis asub Vilniuse vanalinna lähistel. Elamukvartali äriplaan näeb ette rea korterelamuid, mida ehitatakse etappide kaupa. Asukoht on atraktiivne elamupiirkond, kuna see paikneb vanalinna läheduses ning sinna pääseb nii auto kui ka ühistranspordiga. Korterelamute ja eramajade ehitamine ning vabaaja-, spordi- ja äritsoonide rajamine annab panuse Vilniuse linna laiendamisse, kus toimub märkimisväärne mahajäetud tööstusalade ümberehitamine.

Saltiniu Namai projekti esimene faas on lõpule viidud: rajati neli viiekorruselist ärklikorrusega hoonet ja 11 eramaja. Pro Kapital on esimeses faasis arendanud 143 korterit, 11 eramaja ja 21 äripinda müüdava pinnaga kokku 15 278 ruutmeetrit. Saltiniu Namai kvartali elanikud saavad juba kasutada privaatseid sisehoove, viimistletud maastikuarhitektuuri ja täisvarustuses laste mänguväljakuid.

PK Invest UAB on 1998. aastal asutatud äriühing, mille omanikuks on Pro Kapital Vilnius Real Estate UAB. Pro Kapital Vilnius Real Estate UAB kuulub AS-ile Pro Kapital Grupp. PK Invest UAB on Leedus Vilniuses asuva Saltiniu Namai elamukompleksi kruntide arendaja.

UAB Merko Statyba on Leedu ehitusettevõte, mis keskendub üldehitusele ning elamuarendusele ja -ehitusele. Ettevõte kuulub AS-i Merko Ehitus kontserni, mis hõlmab lisaks Eesti ehitusettevõtet AS Merko Ehitus Eesti, Läti turule keskendunud SIA Merksi ning kontserni kinnisvaraarenduse äriüksust koos kinnisvara omavate äriühingutega. 2012. aasta lõpu seisuga töötas kontsernis 915 inimest ning ettevõtte 2012. aasta müügitulu oli 249,1 miljonit eurot.

Allikas: BNS

Rakvere Põhjakeskuse käive kasvas mullu 9 protsenti

05.02.2014

Eelolevatel kuudel lammutatakse Tartu vana kaubamaja

06.02.2014

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas