EAS otsustas Loode-Pärnu tööstusala arendamist toetada miljoni euroga

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsustas 1 miljoni euroga rahastada Loode-Pärnu tööstusala infrastruktuuri väljaarendamist, rahastus tehakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

See miljoni euro suurune regionaalne investeering aitab luua piirkonda sadakond uut töökohta, ütles regionaalminister Siim-Valmar Kiisler. "Ka Pärnumaal on probleemiks elanikkonna vähenemine. Kuna kolimisotsused tehakse enamasti töökoha järgi, siis just töökohtade loomisse tuleb kõige enam panustada," ütles Kiisler pressiteates.

Toetuse eesmärgiks on muuta Pärnu linna ettevõtlus- ja investeerimiskeskkond uutele ettevõtetele atraktiivsemaks ning luua pinnas koondamaks tööstus ja tootmine logistiliselt soodsasse asukohta, rääkis EAS-i Regionaalarengu keskuse direktor Monica Hankov. "Kasutusele võetakse endise Pärnu sõjaväelennuvälja teenindusterritooriumi maa-ala. Loode-Pärnu tööstusala esimese etapina ehitatakse toetuse abil välja tänavavõrgustik koos valgustuse ja tehnosüsteemidega," lisas Hankov

Pärnu linnapea Toomas Kivimägi on varasemalt öelnud, et isegi kui EAS ei toeta Loode-Pärnu tööstusküla infrastruktuuri väljaehitamist, teeb Pärnu selle siiski omavahenditest ära.

Projekti kogumaksumus on 1,79 miljonit eurot, millest 56 protsenti panustab omaosalusena Pärnu linnavalitsus.

Loode-Pärnu tööstusala suhtes on huvi üles näidanud mitmed ettevõtted. Näiteks Baltic Board Company OÜ soovib Pärnusse rajada ökoplaadi tootmise tehase. Tegemist on osaliselt Hollandi kapitali ja sealse unikaalse ehitusmaterjalide valmistamise tehnoloogiaga. Samuti on piirkonnast huvitatud Vecta Design, mis toodab unikaalseid siseinterjöörina kasutatavaid pinglagesid ning vajab uut tootmishoonet kiiresti kasvavate eksportturgude tõttu.

Samuti laiendab tööstusparki Põhjamaade mäenõlvatehnikat valmistav ettevõte Ferrotek Ski Lifts. Lisaks plaanib Pereauto tööstusalale Renault' ja Dacia esindust ning klaasfassaadide tootja Aluwin uut tootmishoonet.

Allikas: BNS

Pärnus saab näha Eesti parimat eramuarhitektuuri

31.01.2014

Praegu on õige aeg väiksemate korterite ostmiseks

03.02.2014

Kõige populaarsemad

1

5 viga, mida inimesed oma kodule hinda pannes teevad

2

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

3

Ebatavaline objekt: Mõisakülas müüakse kirikut

4

Keskmine Tallinna korter teenib omanikule 300 eurot kuus

5

Korteriühistud ei taha oma juhtidele palka maksta

6

Kuidas sisustada stiilset ja hubast koduaeda, terrassi või rõdu?

Toimetaja valik

alt

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

alt

Kinnisvara hinnatõus – kaua veel?

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis