Viimased aastad on meie keskkonnale hästi mõjunud

Eestis on õhk ja põhjavesi muutunud viimaste aastate jooksul puhtamaks ning jäätmekorraldus ja metsandus paremaks, selgus keskkonnaagentuuri välja antud kogumikust "Keskkonnaülevaade 2013".

"Eesti on üks puhtama õhuga riike Euroopas, me veekogud on järjest paremas seisus, me looduslik rikkus on üsna heal järjel -kui 2009. aastal oli soodsas seisus ainult veerand Eestis leiduvatest üle-euroopalise tähtsusega liikidest, siis praeguseks on soodsas seisus juba üle poole, ehk 54 protsenti sellistest liikidest," sõnas keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus keskkonnaülevaate esitlusel.

Äsja ilmunud "Keskkonnaülevaade 2013" annab põhjaliku ülevaate keskkonnaseisundist ning keskkonda mõjutavatest teguritest. Hõlbustamaks keskkonnanäitajate jälgimist ning võrdlemist varasemate aastatega, sarnaneb 2013. aasta keskkonnaülevaade ülesehituselt eelnevate väljaannetega.

Keskkonnaagentuuri direktor Jalmar Mandel avaldas lootust, et keskkonnaülevaade jõuab kõikide loodushuvilisteni kodanikeühendustes, kogukondades, kohalikes omavalitsustes ning ametkondades, kellel lasub suur vastutus tasakaalustatud arengu tagamisel. "Heade ja ajale vastupidavate otsuste tegemisel saavad toeks olla pädeva metoodikaga kogutud ning järjepidevalt avaldatud keskkonnaandmed," lisas Mandel.

Eelmine keskkonnaülevaade ilmus 2009. aastal ning sealsed andmed ei kajastanud veel majanduslangusest tulenevaid muutusi. Seega peegeldab äsja ilmunud kogumik seda, kuidas on keskkonda mõjutanud majanduses aset leidnud protsessid. Majanduslangusega kaasnenud väiksem ja läbimõeldum tarbimine on enamasti mõjunud keskkonnale hästi.

Pentus-Rosimannuse sõnul on muutused olnud paljudes valdkondades olnud positiivsed. "Värske ülevaade kinnitab, et oleme olnud loodust puudutavate otsustega õigel teel. Oleme osanud oma majandust kasvatada targalt ja sel moel, et loodus ei ole pidanud selle käes ägama, vaid on muutunud aasta-aastalt hoitumaks ja paremas seisus olevaks," lisas minister.

Allikas: BNS

Pirita teele tuleb 5-kordne äriruumidega korterhoone ja kunstigalerii

29.01.2014

6 nippi, kuidas kolimine lihtsamaks muuta

29.01.2014

Kõige populaarsemad

1

6 punkti, mis peaks üürilepingus kindlasti kirjas olema

2

Eesti hakkab kõrgusi ja sügavusi arvutama Amsterdami nulli suhtes

3

Riik loob elamumajanduskava väheneva rahvastikuga piirkondadele

4

Ehitushinnaindeksi mõõdukas tõus jätkus

5

Mustamäe telefonijaamast saab moodne korterelamu

6

Dirhami Meritähe ehitus seisab veel vaid rahastuse taga

Toimetaja valik

alt

Eluasemehinna kasv peegeldab sissetulekute suurenemist ja linnastumist

alt

Vaata, milline on “oh-issver-vau-mai-gaad-kui-nummikas!”-tüüpi kinnistu pakkumine

alt

Kuidas kinnisvarakuulutusi paremini visualiseerida?