Viimased aastad on meie keskkonnale hästi mõjunud

Eestis on õhk ja põhjavesi muutunud viimaste aastate jooksul puhtamaks ning jäätmekorraldus ja metsandus paremaks, selgus keskkonnaagentuuri välja antud kogumikust "Keskkonnaülevaade 2013".

"Eesti on üks puhtama õhuga riike Euroopas, me veekogud on järjest paremas seisus, me looduslik rikkus on üsna heal järjel -kui 2009. aastal oli soodsas seisus ainult veerand Eestis leiduvatest üle-euroopalise tähtsusega liikidest, siis praeguseks on soodsas seisus juba üle poole, ehk 54 protsenti sellistest liikidest," sõnas keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus keskkonnaülevaate esitlusel.

Äsja ilmunud "Keskkonnaülevaade 2013" annab põhjaliku ülevaate keskkonnaseisundist ning keskkonda mõjutavatest teguritest. Hõlbustamaks keskkonnanäitajate jälgimist ning võrdlemist varasemate aastatega, sarnaneb 2013. aasta keskkonnaülevaade ülesehituselt eelnevate väljaannetega.

Keskkonnaagentuuri direktor Jalmar Mandel avaldas lootust, et keskkonnaülevaade jõuab kõikide loodushuvilisteni kodanikeühendustes, kogukondades, kohalikes omavalitsustes ning ametkondades, kellel lasub suur vastutus tasakaalustatud arengu tagamisel. "Heade ja ajale vastupidavate otsuste tegemisel saavad toeks olla pädeva metoodikaga kogutud ning järjepidevalt avaldatud keskkonnaandmed," lisas Mandel.

Eelmine keskkonnaülevaade ilmus 2009. aastal ning sealsed andmed ei kajastanud veel majanduslangusest tulenevaid muutusi. Seega peegeldab äsja ilmunud kogumik seda, kuidas on keskkonda mõjutanud majanduses aset leidnud protsessid. Majanduslangusega kaasnenud väiksem ja läbimõeldum tarbimine on enamasti mõjunud keskkonnale hästi.

Pentus-Rosimannuse sõnul on muutused olnud paljudes valdkondades olnud positiivsed. "Värske ülevaade kinnitab, et oleme olnud loodust puudutavate otsustega õigel teel. Oleme osanud oma majandust kasvatada targalt ja sel moel, et loodus ei ole pidanud selle käes ägama, vaid on muutunud aasta-aastalt hoitumaks ja paremas seisus olevaks," lisas minister.

Allikas: BNS

Pirita teele tuleb 5-kordne äriruumidega korterhoone ja kunstigalerii

29.01.2014

6 nippi, kuidas kolimine lihtsamaks muuta

29.01.2014

Kõige populaarsemad

1

Tartu soovib müüa Lidlile huvi pakkuva kinnistu

2

Tallinna vanalinnast on saamas Airbnb linnaosa

3

Eestis kinnitab kanda maailmakuulus meelelahutuskeskus

4

Astlanda ehitab Tobiase tänavale 18 miljoni eest elamispinda

5

Pealinn müüb enampakkumisel kinnistuid ja korteriomandeid

6

Lasnamäe Prisma laiendustööd algavad esmaspäeval

Toimetaja valik

alt

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

alt

Kinnisvara hinnatõus – kaua veel?

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis