Käina vald sai tööstusala arendamiseks 351 000 eurot

Käina vald sai Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) 351 000 eurot tööstusala arendamise projektiks, mille kogumaksumus on 413 000 eurot.

"Käina vald jätkab olemasoleva Käina tööstusala arendamist, millel asuvad konkreetsed ehitusõigustega krundid nii valla kui ka eraettevõtjate maadel, kus saaks kiirelt tootmist välja ehitada või olemasolevaid laiendada. Rahastatud projekt keskendub tööstusala põhjaosale, kus asub ka praegune suurim Käina tootmisettevõte AS Dagöplast, kelle jaoks toetatud investeeringutega lahenevad laienemiseks vajaliku elektrivõimsuse, tuleohutuseks tarviliku tulekustutusvee ja liiklusohutuse probleemid," ütles abivallavanem Tiivi Lipp BNS-ile.

Projekti raames luuakse esiteks tööstusala ettevõtete tarbeks võimalus keskpingel liituda, mis on suure elektritarbimisega ettevõtetele soodsam kui tavaline madalpingel liitumine. Rajatav 10/0,4-kilovoldine alajaam sisaldab kahte 1000-kilovatist trafot, millest ühe soovib kasutusele võtta Dagöplast, teine on esialgu reservis ja ootab liituda soovijaid.

Teiseks rekonstrueeritakse tööstusalal praegu kasutuseta seisev pumbamaja ja võetakse kasutusele tuletõrjevee veevõtukohana. Iseseisev tuletõrjevee pumbamaja koos mahutite ja hüdrantidega võimaldab ettevõtetel tuletõrje veevarustuse nõuete täitmist ja vajadusel ka puhastamata ja seega odavama tehnoloogilise vee saamist iseseisva, joogivee võrgust lahusseisva torustiku kaudu.

Kolmandaks rajatakse Spordi tänava kergliiklustee jalakäijatele ohutu liikluse tagamiseks ja nende eemalesuunamiseks tootmistsoonist. Tee on vajalik otseteena kooli ja ujula ning elamukvartalite vahel ning eraldab avaliku liikluse ala tootmisettevõtete territooriumist, võimaldades ettevõtjatel selles piirkonnas tegutseda liiklusohutuse pärast pidevalt muretsemata.

Edaspidi kavandab vald ka ühte tööstusinkubaatori hoonet, sest viimasel ajal on käinud läbi juba mitmeid huvilisi oma proovitootmise alustamiseks. "Tähtsamad kui seinad on oskaja meeskonna kokkusaamine, proovitoodete mahamüümine, logistika katsetamine. Seetõttu peaks tootmishuviline algaja ettevõte keskenduma just sellele, mitte kulutama aega ruumide kohandamisele, sooja, elektri ja veeprobleemide lahendamisele," ütles abivallavanem.

Töökohti peaks lisanduma plastitööstuses, aga vald ootab ka uusi ettevõtjaid, lisas ta.

Allikas: BNS

Kohus ei rahuldanud Süda Maja võlausaldajate vaidlustusi

23.01.2014

Tallinna ja Viru hotelli vaidlus saab jätku riigikohtus

23.01.2014

Kõige populaarsemad

1

6 punkti, mis peaks üürilepingus kindlasti kirjas olema

2

Mustamäe telefonijaamast saab moodne korterelamu

3

Dirhami Meritähe ehitus seisab veel vaid rahastuse taga

4

Megadiil sisustuses: Standard tarnib superministeeriumile 5000 ühikut mööblit

5

Pro Kapital sõlmis lepingu Tallinna ja Riia hotellide müügiks

6

Tallinna vanalinna müüri ja tornide valgustamiseks otsitakse parimat lahendust

Toimetaja valik

alt

Uus eestimaine veebileht teeb igaühest sisekujundaja

alt

Eluasemehinna kasv peegeldab sissetulekute suurenemist ja linnastumist

alt

Vaata, milline on “oh-issver-vau-mai-gaad-kui-nummikas!”-tüüpi kinnistu pakkumine