EAS toetab 1 miljoni euroga tööstusalade laienemist

Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse abil läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) parandatakse üle Eesti viie tööstusala, millel on lähiaastatel tegevuse laienemise potentsiaal, infrastruktuuri ja kommunikatsioone 1 miljoni euro ulatuses.

Rahastamisperioodi lõppedes on hea meel näha, et toetuse abil saavad arendatud tööstusalad pea kõigis maakondades, ütles regionaalminister Siim Kiisler. "Samas on olnud teistest aktiivsemaid paiku ja omavalitsusi, kes on pidanud oluliseks ise panustada ettevõtjatele vajaliku keskkonna loomiseks," rääkis minister pressiteates.

Omavalitsustest on kõige enam ära teinud Viljandi linn, piirkondadest ületab aktiivsuselt teisi Ida-Virumaa, lisas ta.

Toetuste jagamise eesmärgiks on kujundada soodne pinnas tööstusalade kasutuselevõtuks ja kõrgema lisandväärtusega töökohtade tekkeks, sõnas EAS-i regionaalarengu keskuse direktor Monica Hankov. "Toetuste abil luuakse või parendatakse näiteks vee-, kanalisatsiooni-, elektri-, gaasitrasse ning teid," lisas Hankov

Jaanuaris otsustas EAS toetada kokku 1,12 miljoni euroga Käina tööstusala Hiiumaal, Kantremaa tööstusala Viljandis, Rakvere Paemurru tööstusala, Põltsamaa Kuperjanovi ja Kingu tänava piirkonna tööstusala ning juurdepääsutee ümberehitust Sindi tööstusalale.

"Kui tavapäraselt on eestlane harjunud näiteks Hiiumaast mõtlema kui suvituskohast, siis tegelikult on Hiiumaa ettevõtlusmaastikul olulisel kohal plastiettevõtted. Käina tööstusala arendamise tulemusel saab tänu uuele rajatavale alajaamale oma tootmismahtusid kasvatada üks piirkonna olulisemaid tööandjaid AS Dagöplast. Pool rajatava alajaama võimsusest on võimalik kasutusele võtta ka uutel potentsiaalsetel tööstusalale asujatel või teistel ettevõtetel," lausus EAS-i esindaja.

Toetust jagatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest. Samast meetmest on perioodil 2004 – 2013 toetust saanud 21 projekti kogusummas veidi üle 19 miljoni euro.

Suur-Tartu elanike arv ületab 110 000 elanikku

21.01.2014

Liit: noored võiks riigilt või kohalikult omavalitsuselt oma kodu rajamiseks maad saada.

21.01.2014

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

3

Üürikorteri tulumaksu peaks poole võrra alandama

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas