Käesoleval aastal on oodata mõõdukat ärikinnisvara hinnatõusu

Alanud aastal on oodata mõõdukat ärikinnisvara rendi- ja müügihindade tõusu, eriti heas asukohas paiknevatel kvaliteetsetel pindadel.

"Hinnatud asukohas kaubanduspindadel võib tulla kuni 10-protsendine hinnatõus, büroopindadel ja laotootmispindadel kuni 5-protsendine," ennustas Ober-Hausi Kinnisvara äripindade spetsialist Maido Kalviste Äripäevale.

Ka Arco Vara äripindade osakonna juhi Tarmo Tuisu kinnitusel on hea rahavooga ärikinnisvara hind kindlasti tõusuteel. Samuti survestab tema sõnul uute pindade üüri- ja müügihindu ehitushinna jätkuv tõus.

"Uute A-klassi büroohoonetele ma üürihinna tõusu siiski ei prognoosi. Ehituskulude kasv kajastub aga uute lao- ja tootmispindade hinnas," selgitas Tuisk.

Vanemate büroopindade üürihinnad jäävad Tuisu sõnul püsima, kuigi olenevad paljuski hoonest ja üürilepingu pikkusest. Tähtajaliste üürilepingute lõppemisel üritavad üürnikud hinda alla kaubelda.

Kuigi tänapäevaste äripindade rendihind ületab vanemate pindade oma kuni 100 protsendi võrra, eelistatakse Kalviste sõnul siiski uusi hooneid vanadele. "Ettevõtted tahavad oma töötajatele paremaid tingimusi pakkuda ning uute pindade kõrvalkulud on väiksemad kui amortiseerunud hoonetes," põhjendas ta.

Mõningast üürihindade tõusutrendi võib Kalviste hinnangul märgata hinnatud asukohas paiknevatel kvaliteetsetel pindadel. Iga valmiv või juba isegi planeeritav büroohoone mõjutab turu tasakaalu ning annab üürileandjale võimaluse paremat hinda küsida, lisas Kalviste.

Domus Kinnisvara äripindade valdkonna juht Einar Vellend nõustus, et ärikinnisvara üüri- ja müügihinnad on endiselt tõusulainel, küll aga mitte väga kõrge tõusunurgaga.

"Umbes 7–10 protsenti hinnatõusu on järgmise aasta jooksul siiski oodata – esiteks inflatsiooni tõttu ja teiseks ei ole kõik hinnad veel masu ajast eelnevale tasemele tõusnud," selgitas Vellend.

Kuigi Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse liikme Mika Sucksdorfi sõnul tahavad äripindade omanikud hindu tõsta, on firmade omanikud ja juhid tuleviku suhtes ettevaatlikud ega taha alanud aastal hinnatõusu näha. Küll aga võib tema kinnitusel oodata hindade tõusu äripindade müügil, kuna kassavooga objektide nõudlus ületab pakkumist ehk investeeringute tootlus langeb mõõdukalt.

Allikas: BNS

Tallinna korteri ruutmeeter kallines aastaga 20%

06.01.2014

Uus Maa vahendas Tallinna vanalinnas pea 2 miljoni eurose maja

06.01.2014

Kõige populaarsemad

1

Eesti oli esimeses kvartalis eluasemehindade kasvult Euroopas kaheksas

2

Uus Maa Kinnisvarabüroo: Soodne turukonjunktuur püsib

3

Eesti hakkab kõrgusi ja sügavusi arvutama Amsterdami nulli suhtes

4

Ehitushinnaindeksi mõõdukas tõus jätkus

5

Capfieldi kasum kahanes 16,8 protsenti 14,2 miljonile eurole

6

Technopolis Ülemiste arhitektuurikonkursi võitsid KOKO arhitektid

Toimetaja valik

alt

Eluasemehinna kasv peegeldab sissetulekute suurenemist ja linnastumist

alt

Vaata, milline on “oh-issver-vau-mai-gaad-kui-nummikas!”-tüüpi kinnistu pakkumine

alt

Kuidas kinnisvarakuulutusi paremini visualiseerida?