Arendaja jäi kauplusehoone üleandmisega jänni

Hoone arendaja Avarante OÜ lubadustest ja tähtaegadest koduva mittekinnipidamise tõttu ei ole siiani selge, millal võiks toimuda Tallinnas linna piiril Paldiski maanteel ehitatava kaupluse üleandmine ETK Jaekaubanduse AS-ile, mistõttu otsustas ettevõte loobuda seal uue Konsumi avamisest.

"Algselt pidi kaupluse üleandmine toimuma septembris, kuid arendaja Avarante OÜ on korduvalt erinevatel põhjustel tähtaegu edasi lükanud ja ei ole antud lubadustest kinni pidanud," ütles Eesti Tarbijateühistute Keskühistu turundusdirektor Andres Lember BNS-ile.

"Oleme mitmete kuude jooksul kuulnud arendajalt üha uusi ja uusi lubadusi ning tähtaegu hoone valmimise ja üleandmise kohta, kuid tänaseni pole hoonel kasutusluba ja meie jaoks on selgusetu, millal ja kas üldse saaksime seal kaupluse avada," ütles ETK Jaekaubanduse juhatuse liige Margus Musthallik ettevõtte teates. "Võtsime tööle inimesi ja tegime suuri investeeriguid kaupluse sisseseadesse, mis praegu seisab jõude ja toob meile iga päevaga suuremat kahju," lisas ta.

Lemberi sõnul ETK ei soovi avaldada kaotsi läinud investeeringu suurust, kuid see koosneb poe inventarist ja värbamiskuludest. Pood on põhimõtteliselt valmis ja ka kliendid on korduvalt küsinud millal pood avatakse, lisas ta.

"Oleme hoone arendajaga pikalt läbirääkimisi pidanud ja püüdnud probleemidele lahendust leida, kuid arendajapoolse, meile arusaamatu käitumise tõttu jõudnud seisu, kus peame uue poe avamisest loobuma," ütles Musthallik ja lisas: "Vabandan südamest kõigi Harkujärve ja Astangu piirkonna elanike ees, kes omale uut kodupoodi ootasid." Musthallik selgitas, et Harkujärve Konsumisse värvatud ja tööle võetud inimestele pakutakse tööd teistes ETK Jaekaubanduse AS-i kauplustes.

Avarantest öeldi BNS-ile, et vastuvõtmisest keeldumise ning lepingust taganemise põhjuseks on väidetav kasutusloa puudumine ning kasutusloa saamise venimine. Kasutusloa saamist varem takistas ühe võrguettevõtja tegevus, kes ei suutnud kokkulepitud tähtajaks oma kohustusi täita, mis omakorda põhjustas ajalisi nihkeid teistes töödes.

"Meie hinnangul sujus suhtlus ETK-ga kuni viimase hetkeni konstruktiivselt ning asjalikult. ETK oli kogu ehitus- ning kasutuslubade menetluse protsessiga kursis ning meile oli lepingust taganemine kogu eelneva protsessi valguses sellises etapis ootamatu," ütles Avarante juhatuse liige Heiki Õitspuu BNS-ile.

Sajaprotsendiliselt Eesti tarbijatele kuuluv Eesti Tarbijateühistute Keskühistu on vanim ja suurim Eesti jaekaubanduse vallas ühiselt tegutsev grupp. ETK Grupis tegutseb 19 tarbijate ühistut, millel on omakorda kokku ligi 83 000 klientomanikku ehk ühistu liiget. Enam kui 20-protsendilise turuosaga ETK Grupp on Eesti jaekaubandusturu liider.

Allikas: BNS

Uus Maa alustas Kalamajas Vibu tänaval uute korterite müüki

28.11.2013

Ehitusmahud kasvasid III kvartalis

29.11.2013

Kõige populaarsemad

1

Müügihitiks on ülioptimaalsed uued korterid

2

Lastega või koduloomaga üürnikuks? Koli kuuse alla!

3

Pärnu annab 15 aastaks rendile 55 bussiootepaviljoni ala

4

Buumiaegsed hinnad on käes, tehingute mahu poolest jäädakse veel alla

5

Väikeremondi tellijad on hiljaks jäämas

6

Ülemiste Citys alustatakse Eesti suurima parkimismaja ehitamist

Toimetaja valik

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

alt

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

alt

Kas tead kõiki riske kaasomandis kodu ostmisel?