Reedel avatakse Tartu Idaringtee esimene ehitusala

Ehkki viimase aasta jooksul on suurema osa ajast liiklus läbinud Võru ja Ringtee tänava ristmikku ehk rajatavat Võru liiklussõlme, on seal samaaegselt kestnud ka intensiivsed ehitustööd. Selle kuu lõpul lõpevad peamised ehitustööd Idaringtee esimesel ehitusalal, lõplik valmimist ähtaeg on 2014. aasta jaanuari lõpp. Reedel, 22. novembril kell 14 avatakse pidulikult esimene ehitusala.

Võru tänava viaduktil toimuval avatseremoonial osalevad Tartu linnavalitsuse, maanteeameti, Nordeconi jt asjassepuutuvate organisatsioonide esindajad. Avakõne peab Tartu linnapea Urmas Kruuse, esineb puhkpilliorkester Popsid.

"Kui vaadata kogumaksumust, on Idaringtee Tartu linna jaoks sajandi ehitus," lausus Tartu linnapea Urmas Kruuse. "Võtsime nii suure projekti

ette selleks, et viia transiitliiklus linnast välja ning luua tartlastele parem elukeskkond, arendada ühistransporti ja jalgrattateid. Ka otseselt

Idaringtee projekti raames rajatakse kokku 11,2 kilomeetrit jalgrattateid."

Esimene ehitusala on valdavalt rekonstrueeritav Ringtee tänav Postmaja juurest kuni Tartu vanglani ja lõigu pikkuseks on 2,1 kilomeetrit.
Lõppevas ehitusalas ehitati välja Võru tänava eritasandiline liiklussõlm, mis koosneb ühest viaduktist, neljast rambist, kahest liiklusringist ja kogujateedest. See liiklussõlm moodustab linnapiirist välja jääva ja maanteeameti tellitavate tööde mahus oleva Postimaja liiklussõlmega ühise terviku ning võimaldab Ringtee tänavat jõuda sujuvalt, konfliktivabalt  ja peatumata Tallinn-Tartu-Luhamaa maanteele, ületades eritasapindades nii Võru tänava kui ka raudtee.

Põhiosas on ehitatav tee neljarealine (2+2 sõidurada). Jalaka ja Tähe ristmikele ehitati uued fooriristmikud, Turu tn ja Ringtee tänavat ühendab ringristmik. Peaaegu kogu tee ulatuses ehitati mõlemale poole kergliiklusteed, ainult Turu ja Ringtee liiklusringist Ihaste poole hakkab

kergliiklustee kulgema ühel pool teed.

Idaringtee 1. ehitusalaga üheaegselt lõpevad tööd ka maanteeameti tellitud Tartu läänepoolse ümbersõidu 4. ehitusalal. Mõlema ehitusala tö övõtja leidmiseks korraldati ühine hange, kus ehituse riigihanke võitis ühispakkumus, mille esitasid AS Nordecon, AS Järva teed ja AS EA Reng.

Omaniku järelevalvet teostab AS Taalri Varahaldus. Mõlemat ehitusalal rahastatakse töid 85% ulatuses Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest ning 15% tööde maksumusest tasuvad vastavatel ehitusaladel Tartu linn ja maanteeamet.

Tööd jätkuvad Idaringtee 2. ehitusalal, mis viib liiklejad tulevikus Turu ringilt üle Emajõe Lammi tänavale. Teine ehitusala valmib 2015. aasta kevadel.


Pindi Kinnisvara: Kahe nädalaga kolmandik majast müüdud

20.11.2013

Baltikum kaotas EL-is mullu suhtarvuna enim elanikke

20.11.2013

Kõige populaarsemad

1

Kuidas luua sügisel koju sooja atmosfääri?

2

Avati Viimsi moodsaim büroohoone

3

Tegevust alustab uus kinnisvarabüroo Lahe Kinnisvara

4

Valga-Valka piirile kavandatakse uut kaubanduskeskust

5

Leedo Holostovi Kinnisvarahaldus AS-i kasum hüppas 11,3 miljoni euroni

6

Nordecon ja Haven Kakumäe sõlmisid lepingu 3 kortermaja ehitamiseks Kakumäele

Toimetaja valik

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades

alt

6 nippi, kuidas müüa kinnisvara kiiremini

alt

Millal on õige aeg kinnisvara müüa?