Puitarhitektuuri konverents õhutas avastama taastuva ehitusmaterjali võimalusi

Neljapäeval, 14.11.2013 toimus KUMUs rahvusvaheline puitarhitektuuri konverents „Puit- homse elukeskkonna võti“, kus maailma tipparhitektid tutvustasid ehituskunsti säravamaid näiteid.

Konverentsi avakõne pidas keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus, kes rõhutas keskkonnasäästlike materjalide kasutamise vajadust ehitamisel. Puit on Eestis kohapealne  taastuvressurss ning seega võimaldab tema kasutamine ehitamise keskkonnamõju vähendada. Eestis on moodsal puitehitusel kasvuruumi, mistõttu on tänuväärne sellekohase oskusteabe sissetoomine ja arutelu.    

Steven Wallis, arhitektuuribüroost dRMM de Rijke Marsh Morgan Architects, Suurbritannia tutvustas büroo loodud väikevorme. Need on heaks baasiks, et katsetada erinevate puitmaterjalide võimalikke tehnilisi lahendusi ja aitavad leida uuenduslikke lahendusi mastaapsete hoonete juures. Samuti rääkis Wallis ristkihtpuidu suurepärastest omadustest korrusmajade ehitamisel.

Pekka Tynkkynen & Emmi Keskisarja, Soome arhitektid rääkisid projektist Dragonskin.

Projekt Dragonskin sai alguse Soome arhitektuuritudengite töötoana ja selle eesmärk oli eksperimenteerida vineermaterjali kasutusvõimalustega. Tänaseks on selle eksperimendi baasilt sündinud paviljon eksponeeritud Hong Kongi ja Shenzheni linnade arhitektuuribiennaali näitusel. Eksperimendi tulemusel on sündinud lahendused, mis välimuselt meenutavad arhailiste loomade soomuseid ning võimaldavad ehitada keerukaid kumeraid ja nõgusaid pindasid. Töö käib edasi selle nimel, et eksperimenteeritud lahendusi ehitustel tõsisemalt kasutusele võtta.

Much Untertrifaller, Austrias ja Šveitsis tegutseva eduka arhitektiuuriüroo Dietrich | Untertrifaller Architects üks omanikke andis ülevaate oma arhitektuuribüroo projekteeritud hoonetest, mille seast leiab nii koole, lasteaedu, tuletõrjedepoosid, korterelamuid, jne. – kõigi puhul on domineerivaks materjaliks puit.

Raul Vaiksoo, Raul Vaiksoo Arhitektuuribüroost esines ettekandega „Innovatiivsus või traditsionalism? Kas 21. sajandi puitarhitektuur saab riigiti olla omanäoline?“ Tunnustatud arhitekt arutles teemal, kas ja kuidas uue aja arhitektuuris oskuslikult säilitada vanu Eesti ja Soome-Ugri omanäolisi traditsioonilisi ehitusvorme ja proportsioone. Vaiksoo näitas mitmeid tema poolt projekteeritud objekte, kus olid aluseks võetud endisaegsed hooned ning nende baasil loodud uus huvitav ja omanäoline lahendus.  

Raul Vaiksoo on tunnustatud Eesti arhitekt, kelle käe alt on tulnud hulgaliselt silmapaistvaid puitehitisi. 2008. aastal sai arhitekt “Aasta Puitehitis 2008” auhinna.

Totan Kuzembaev Venemaalt omanimelisest arhitektuuribüroost tutvustas oma loomingut, milles ehitusmaterjalina on valdavalt kasutatud lehist. Tema sõnumiks oli, et puit on parim materjal ehitamiseks, kuna võimaldab improviseerida suurelt. Lisaks on puit ainuke ehitusmaterjal, mis „elab koos inimesega“, muutudes aja jooksul sarnaselt meie endiga.

Konverentsi korraldas Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.


 

Mida teha mittevajaliku korteriga?

18.11.2013

Külmad ilmad tekitavad suuremat huvi soojade garaažide vastu

18.11.2013

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Üürikorteri tulumaksu peaks poole võrra alandama

3

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

4

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

5

Algas lepingute sõlmimine Ülemiste City kõige uuema büroohoone pindadele

6

Kuidas osta korterit nii-öelda paberilt?

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas