Tallinna Sadam ei soovi Vanasadama alale korterelamuid

Tallinna Sadam ei soovi endale kuuluval Vanasadama alal näha kortermaju, ütles sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand. "Me oleme endale võtnud selge seisukoha, et kuigi kinnisvara arenduse mõttes kortermajade arendamine võib olla isegi rohkem tulutoov, siis see oleks sama oksa peal istumine, mida vaikselt saetakse," ütles Kaljurand intervjuus BNS-ile.

"Kõigil on suur soov tulla sadama lähedale elama, vaat mina tahan korterit sinna, meri ja sadam ja valged laevad - kõik on tore. Ja siis ühel hetkel selgub, et tegelikult on ikkagi mingi vibratsioon suurem kui meeldib ja müra on suurem kui meeldib," rääkis Kaljurand.

Kaljurand tõi näiteks Stockholmi sadama, mis on juba kaks korda asukohta vahetanud. "Tänavu see sama sadam, kus Tallink praegu käib, on selgelt löögi all, sest ümbruskonna elanikel on nii palju probleeme sellega, et jälle on müra, jälle on vibratsioon - viige sadam ära," ütles ta.

"Aga kuhu meil oleks siit reisisadamat välja viia? Ma ei kujutaks ette," märkis Kaljurand. "Reisisadama suur eelis ongi vahetu lähedus vanalinnale, see 10 minutit jalutuskäiku on suureks plussiks."

Sadama juhi sõnul annaks elanike toomine piirkonda sellele kindlasti hoopis teise elu, kuid samas on kõikidel sadama naaberkinnistutel elamuehitus niikuinii esikohal. "See detailplaneering, mis jääb linnahalli ja meie alade vahele, sinna on planeeritud suur elamuarendus, millele meie kätt ette panna ei saa, eks me siis näeme," rääkis ta.

Kinnisvaraarenduse puhul soovib sadam Kaljuranna sõnul tegeleda eelkõige asjadega, mis looksid lisandväärtust siia tulevale reisijale ning alles seejärel liigutakse selles suunas, et linnakodanikul oleks samuti põhjust sadamasse tulla. Kuigi sadama-ala korrastamise tempo võiks olla kiirem, on tegemist väga suure alaga ja planeerimisprotsess on väga keeruline, rääkis ta.

"Oleme juba nii mõnegi hoone lammutamise järgmise aasta eelarvesse planeerinud, eks sealt edasi hakkame samm-sammult asju juurde tegema," ütles Kaljurand.

Vanasadama alal Tallinna Sadam suuri kinnisvara-arenduse riske võtta ei soovi. "Püüame leida partnerid, kelle abiga asjad korda teha," lisas ta.

Allikas: BNS

Swedbank: ostjate nõudlus suunab uute korterite energiatarvet üha enam

15.11.2013

Arco Vara käive kukkus neljandiku

18.11.2013

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas