Tallinna Sadam ei soovi Vanasadama alale korterelamuid

Tallinna Sadam ei soovi endale kuuluval Vanasadama alal näha kortermaju, ütles sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand. "Me oleme endale võtnud selge seisukoha, et kuigi kinnisvara arenduse mõttes kortermajade arendamine võib olla isegi rohkem tulutoov, siis see oleks sama oksa peal istumine, mida vaikselt saetakse," ütles Kaljurand intervjuus BNS-ile.

"Kõigil on suur soov tulla sadama lähedale elama, vaat mina tahan korterit sinna, meri ja sadam ja valged laevad - kõik on tore. Ja siis ühel hetkel selgub, et tegelikult on ikkagi mingi vibratsioon suurem kui meeldib ja müra on suurem kui meeldib," rääkis Kaljurand.

Kaljurand tõi näiteks Stockholmi sadama, mis on juba kaks korda asukohta vahetanud. "Tänavu see sama sadam, kus Tallink praegu käib, on selgelt löögi all, sest ümbruskonna elanikel on nii palju probleeme sellega, et jälle on müra, jälle on vibratsioon - viige sadam ära," ütles ta.

"Aga kuhu meil oleks siit reisisadamat välja viia? Ma ei kujutaks ette," märkis Kaljurand. "Reisisadama suur eelis ongi vahetu lähedus vanalinnale, see 10 minutit jalutuskäiku on suureks plussiks."

Sadama juhi sõnul annaks elanike toomine piirkonda sellele kindlasti hoopis teise elu, kuid samas on kõikidel sadama naaberkinnistutel elamuehitus niikuinii esikohal. "See detailplaneering, mis jääb linnahalli ja meie alade vahele, sinna on planeeritud suur elamuarendus, millele meie kätt ette panna ei saa, eks me siis näeme," rääkis ta.

Kinnisvaraarenduse puhul soovib sadam Kaljuranna sõnul tegeleda eelkõige asjadega, mis looksid lisandväärtust siia tulevale reisijale ning alles seejärel liigutakse selles suunas, et linnakodanikul oleks samuti põhjust sadamasse tulla. Kuigi sadama-ala korrastamise tempo võiks olla kiirem, on tegemist väga suure alaga ja planeerimisprotsess on väga keeruline, rääkis ta.

"Oleme juba nii mõnegi hoone lammutamise järgmise aasta eelarvesse planeerinud, eks sealt edasi hakkame samm-sammult asju juurde tegema," ütles Kaljurand.

Vanasadama alal Tallinna Sadam suuri kinnisvara-arenduse riske võtta ei soovi. "Püüame leida partnerid, kelle abiga asjad korda teha," lisas ta.

Allikas: BNS

Swedbank: ostjate nõudlus suunab uute korterite energiatarvet üha enam

15.11.2013

Arco Vara käive kukkus neljandiku

18.11.2013

Kõige populaarsemad

1

Tartu linnavalitsus kaalub trammiliini rajamise võimalusi

2

Täienda oma kinnisvarateadmisi Tartu Ülikooli kaugkoolitusprogrammis

3

KredExi kodutoetust sai 358 lasterikast peret

4

Sa oled nüüd koduomanik. Mis edasi?

5

Mustamäe ja Nõmme piirile kavandatakse uuselamurajooni

6

Tartu legendaarne kaarsild läheb remonti

Toimetaja valik

alt

Palju kinnisvaratehinguid läheb puudulike dokumentide tõttu nässu

alt

Pindi Kinnisvara kinnisvaraturu prognoos 2017. aastaks

alt

Mida peaks teadma võlaõigusseadusest eluruumi üürimisel?