Homsel puitarhitektuuri konverentsil selgub konkursi „Aasta Puitehitis 2013“ võitja

Homme, 14. novembril KUMUs toimuval puitarhitektuuri konverentsil „Puit – homse elukeskkonna võti“ esitlevad maailma tipparhitektid puitarhitektuuri säravamaid näiteid kogu maailmast. Tänavu 7. korda toimuva konverentsi korraldamisega soovib Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit esile tuua puidu kui loodusliku ja taastuva ehitusmaterjali laialdasi kasutamisvõimalusi ehituskunstis.

Konverentsi avab keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Kell 17.45 kuulutatakse KUMUs välja 11. korda toimuva konkursi „Aasta Puitehitis 2013“ võitjad.

„Puit on meie oma taastuv ressurss. Saaksime seda palju enam kasutada nii avalike kui ka teiste hoonete ehituses,“ ütles Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves. „Puidu kasutamine on uute hoonete tellijate, reegleid loovate ametnike ja ka inseneride valikute küsimus. Neid valikuid tehes peame mõtlema sellele, et puidu kui ehitusmaterjali kasutamine annab meie inimestele rohkem tööd, toetab Eesti riigi, meie kõigi arengut,“ sõnas ta.

„Puidu laialdasem kasutamine on võti nii elukeskkonna kui ka Eesti inimeste elujärje parandamiseks,“ rõhutas  Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees Martin Arula. „Eestil on olemas väärtuslik loodusressurss – muld, mis kasvatab toitu ja puid. Siinse metsaressursi mõistlik kasutamine ning ekspordisuutliku metsa- ja puidutööstuse toetamine suudaks igal aastal riigi rahakotti tuua juurde vähemalt miljard eurot.“

Konkurss „Aasta Puitehitis“ toimub tänavu 11. korda  ja seda korraldab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit Puuinfo programmi raames. 

Parima puitehitise tiitlile kandideerib tänavu kokku 23 ehitist. Konkursile võis esitada ehitisi, milles puit on domineerivaks materjaliks ja mis valmisid hiljemalt 30.09.2013.

Konkursi „Aasta Puitehitis 2013“ peaauhinna, 2000 eurot,  paneb hoone arhitektile välja  Eesti Kultuurkapital. Puitehitise omanikule antakse tunnustusena üle majamärk.

Eriauhinnad antakse välja arhitektile või insenerile liimpuidu parima kasutuse eest  (Peetri Puit – Arcwood,  700 €), parima vineerikasutuse eest (UPM-Kymmene Otepää AS, 700 €), höövelmaterjali parima kasutuse eest (AS Rait - Raitwood, 700 €) ja konkursi „Aasta Tehasemaja 2013“ võitjale (Eesti Puitmajaliit). Konkursi „Aasta Tehasemaja“ kohta leiate lähemat infot SIIN <http://puitmajaliit.ee/aasta-tehasemaja/aasta-tehasemaja-2013-konkurss> .

Mullu pälvis „Aasta Puitehitise“ tiitli Emil Urbeli projekteeritud Villa Nurklik Järva-Jaanis. Möödunud aasta võidutööga saab tutvuda SIIN <http://www.puuinfo.ee/index.php?option=com_content&view=category&id=61:qaasta-puitehitisq-konkursi-voidutoeoed&Itemid=113&layout=default> 

Konverentsi korraldamist ja Aasta Puitehitise konkurssi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Arco Vara alustas Bulgaarias Manastirski Livadi elamukompleksi ehituse II etappi

13.11.2013

Uuring: inimeste turvakapital on jätkuvalt habras

13.11.2013

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas