Lasnamäel on populaarsed väiksemad korterid

Tüüpkorterite kasvavad hinnad on Tallinnas kuum teema ning see on müüjatele andnud võimaluse esitada ka kõrgemaid hinnasoove. Kasvule annab hoogu veelgi juurde ostjate kartus jätkuva hinnatõusu ees ning seetõttu on nad valmis kiiresti otsustama sobivas elamupiirkonnas müüdava korteri kasuks.
 
Lasnamäel on korterite keskmine ruutmeetri mediaanhind kvartali jooksul tõusnud 3% 989 eurolt 1019 eurole. Aastaga on hinnad kasvanud aga 21,6%. Kuna hinda määravad väga paljud erinevad faktorid, siis müügipakkumise puhul ei saa alati arvestada eelpool mainitud üldise ruutmeetrihinnaga, vaid tuleb uurida, milline hinnatase on õige just konkreetsele korterile.
 
Keskmiselt on ruutmeetrihind reaa6lsete müügitehingute puhul vahemikku 850-1260 eurot, kusjuures madalam on see kolme- ja neljatoaliste korterite ning kõrgem suurema nõudlusega ühe- ja kahetoaliste korterite puhul.
 
Kuna kolme- ja neljatoaliste korterite pakkumine ületab hetkel kinnisvaraturul nõudlust, siis sunnib tekkinud olukord müüjaid potentsiaalse ostja olemasolu korral müügihinda veelgi langetama. Samas on ostuklientidel aga lihtsam leida sobiv korter soovitud hinnaga. Väiksema üldpinnaga korterite müügihind aga tõuseb, sest nõudlus nende järele on pidevalt kasvanud ja müügipakkumiste hulk vähenenud.
 
Suurem enamus ostuklientidest on huvitatud renoveeritud ühe- ja kahetoalistest korteritest, mis vajavad minimaalset värskendamist. Määrava tähtsusega on renoveeritud sanitaarruumid ja kaasaegne köögimööbel koos korraliku tehnikaga. Tubade seisund ei ole nii oluline, küll aga elumaja tehniline seisukord ja kommunaalmaksete suurus, s.h. remondifond. Eelistatud on korterid alates teisest korrusest.
 
Edasist hinnatõusu on näha eelkõige uusarenduste puhul, kus ruutmeetrihind on vahemikus 1400-1900 eurot. Määravaks teguriks hinnakujundusel on kindlasti uue objekti asukoht, hoone tüüp, korruselisus ja muud lisaväärtused, nagu näiteks kindel parkimiskoht maja hoovialal.
 
Vanemate korterite hinnatõusu tasakaalustavad järgnevatel aastatel kerkivad uusarendused Lasnamäe erinevates piirkondades, mille suhtes on juba täna märgata kasvavat nõudlust.
 

Tartusse Annelinna kavandatakse uut kaubanduskeskust

12.11.2013

Arco Vara alustas Bulgaarias Manastirski Livadi elamukompleksi ehituse II etappi

13.11.2013

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

5

Kääriku ajab Otepää kandi kinnisvarahinnad üles?

6

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas