MKM näeks Linnahalli asemel konverentsi- ja messikeskust

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) näeb ühe võimalusena Linnahalli asemele konverentsi- ja messikeskuse ehitamist - see aitaks lahendada Tallinna konverentsipindade nappust, mis praegu tähendab Eestile aastas kuni 16 miljoni euro saamatajäämist.

"MKM ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) on pikka aega otsinud võimalusi lahendada Tallinna konverentsipindade nappuse probleem. Ja alati on sellega seoses ka üleval küsimus, et mis saab Linnahallist, sest kogu aeg tuleb sõnumeid, et kohe-kohe hakatakse Linnahallist arendama multifunktsionaalset keskust, eellepingud on tehtud ja nii edasi, aga sisuliselt pole tegelikult mingit arengut toimunud. Oma pöördumistele ei ole me konkreetset vastust saanud," ütles MKM-i avalike suhete osakonna nõunik Gea Otsa BNS-ile.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles Kolmapäeval riigikogu infotunnis, et tal pole kuue aasta jooksul õnnestunud aru saada mida Tallinna linn kavatseb Linnahalliga teha. "Terve ministeerium on püüdnud välja selgitada Linnahalli osas olevat plaani," sõnas Parts.

"MKM on koos EAS-iga tellinud uuringu, mille esialgse tulemuse põhjal võib kinnitada, et nõudlus ja vajadus moodsa konverentsi- ja messikeskuse järele on olemas. Eesti konverentsibüroo hinnangul jääb Eestil praegu aastas saamata umbes 16 miljonit eurot tulu nendelt konverentsidelt, mis võiksid siin toimuda, aga mis ruumide puudumise tõttu ära jäävad. Ka praegu toimuv Ten-T ehk üle-euroopaline transpordivõrgustiku konverents on korraldatud nii, et üritused toimuvad eri kohtades, see on kulukas ja osalejatele ebamugav," sõnas Otsa.

"Ühe võimalusena, mida kaaluda, võiks see konverentsi- ja messikeskus tõesti tulla Linnahalli. Ootame linnalt suuremat partnerlust. Ilmselgelt saaks uus konverentsikeskus tulla Tallinna või selle lähiümbrusesse ning koostöö Tallinnaga on ainuvõimalik tee," lisas Otsa.

Allikas: BNS

Eestlased tunnevad end kinnisvaraomandiga seoses Lätist ja Leedust kindlamalt

17.10.2013

Plaanitava ooperimaja maksumus on kasvanud 200 miljonile eurole

17.10.2013

Kõige populaarsemad

1

Lastega või koduloomaga üürnikuks? Koli kuuse alla!

2

Müügihitiks on ülioptimaalsed uued korterid

3

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

4

Pärnu korterite keskmine hind tõusis masujärgse aja kõrgeimale tasemele

5

Buumiaegsed hinnad on käes, tehingute mahu poolest jäädakse veel alla

6

Ülemiste Citys alustatakse Eesti suurima parkimismaja ehitamist

Toimetaja valik

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

alt

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

alt

Kas tead kõiki riske kaasomandis kodu ostmisel?