Säravaim kinnisvaratäht 2013 on Hardi Rikand

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) andis oktoobri alguses üle preemia „Säravaim kinnisvaratäht“ parima kinnisvarateemalise magistritöö eest 2013.aastal, laureaadiks valiti Hardi Rikand.

Iga-aastaselt korraldatava konkursi eesmärgiks on üliõpilaste tähelepanu juhtimine kinnisvara majandussektori arendamisele. Tööde hindamiskriteeriumiteks on teema mõjukus, rakenduslikkus ja uuenduslikkus Eesti kontekstis.

Käesoleval aastal on võitjaks Hardi Rikand Tartu Ülikoolist, kes kaitses magistritöö teemal „Eluruumi üürilepingu ülesütlemine kinnisasja omaniku vahetumisel“. Töö juhendajaks oli professor Irene Kull.

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse esimees, Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et töö paistis silma erilise põhjalikkusega. „Iseäranis imponeerivaks olid praktilised ettepanekud, mida töö autor soovitas seadusandjatel üürisuhete reguleerimisel silmas pidada,“ ütles Sooman.

„Olen tööalaselt ka isiklikult igapäevaselt üürisuhetega seotud ning nii mõnigi ettepanekutest on väärt Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumisse esitamist, et üürisuhted muutuksid osapoolte jaoks läbipaistvamaks ja tasakaalustatumaks,“ selgitas ta.

Näiteks toob võitnud töö autor välja probleemi üürileandja tungiva omavajaduse tõlgendamisest eluruumi üürilepingu ennetähtaegse lõpetamise ühe aluse puhul, mis täna on selgelt reguleerimata. Piisav peaks olema põhistatud vajadus, et üürileandja ise soovib üürilepinguga koormatud eluruumi kasutada.

Asjakohaselt on tõstatatud ka probleem, et kehtiva võlaõigusseaduse järgi on eelmine üürileandja uue üürileandja kohustuste rikkumise korral halvas olukorras – ta vastutab solidaarvõlgnikuna kolme aasta jooksul. Selline tähtaeg on ebaproportsionaalselt pikk ja vajaks ümbervaatamist.

Preemia üleandmine toimus 3. oktoobril Meriton Grand Conference & SPA Hotel’i konverentsikeskuses, kus EKFL korraldas koostöös BIGBANKIGA kinnisvarateemalise seminari.

2012.a. „Säravaimaks kinnisvaratäheks“ oli Tuuli Põldma Tallinna Tehnikaülikoolist, kes kaitses magistritöö teemal „Miljööväärtuslike piirkondade taaselustamine kultuuriliste ja majanduslike valikute koosmõjus. Kalamaja näitel“. Töö juhendajateks Liis Ojamäe ja Katrin Paadam.

Pärnu linnavalitsus esitab uue elamurajooni detailplaneeringu

07.10.2013

Uus Maa alustab Tallinnas Raudalu keskuses äripindade pakkumisega

07.10.2013

Kõige populaarsemad

1

Auriga keskus Saaremaal muutub meelelahutuskeskuseks

2

Sa oled nüüd koduomanik. Mis edasi?

3

Tartu legendaarne kaarsild läheb remonti

4

Mustamäe paneb ajaproovile vapralt vastu

5

KredExi kodutoetust sai 358 lasterikast peret

6

Miks on maakler kasulik?

Toimetaja valik

alt

Palju kinnisvaratehinguid läheb puudulike dokumentide tõttu nässu

alt

Pindi Kinnisvara kinnisvaraturu prognoos 2017. aastaks

alt

Mida peaks teadma võlaõigusseadusest eluruumi üürimisel?