Ülemiste City kolmiktorn võitis arendusprojekt 2013 tiitli

Ülemiste City Ragnar Nurkse nimeline kolmiktorn, mille ankurrentnikuks saab Eesti maksu- ja tolliamet, võitis Tallinna Ettevõtlusauhind 2013 “Arendusprojekt 2013” tiitli. Eesti kaasaegseima büroohoone maksumus on üle 30 miljoni euro ning selles on 22 000 ruutmeetrit kontoripinda. Hoone valmib täielikult selle aasta lõpus.

“Auhind on meie jaoks oluline tunnustus, mis näitab moodsate büroohoonete tähtust Tallinna ärikeskkonna arendamisel,” ütles Technopolis Ülemiste AS juhatuse esimees Gert Jostov. “Tallinn vajab mitte ainult uusi kontoripindu, vaid terviklike ärilinnakuid, mis võimaldavad koondada ja vahetada parimaid ideid ning konkureerida mitte üksnes omavahel, vaid ka teiste Euroopa, aga ka kaugemate ärilinnade ja linnakutega. Ragnar Nurkse kolmiktorn on Ülemiste City jaoks hüppeline samm selle eemärgi täitmise suunas.”

“Kolmiktorni valmimine suurendab Tallinna suurima ärilinnaku, Ülemiste City, äriruumide pindala kokku 55%,” selgitas Gert Jostov.“Uues hoones asub tööle kuni 3000 inimest, millega Ülemiste City linnakus töötavate inimeste arv kasvab 6000-ni. Erinevalt enamikest büroohoonetest, kus planeeringu muutmine on suure aja- ja rahakuluga, on kolmiktornis ruumilahenduse muutmine mugav tänu moodulseintele – vaheseinu on võimalik hõlpsasti liigutada ning korrustel ruumide ja töökohtade arvu vastavalt vajadusele muuta. Samuti on kolmiktorn energiatõhus – hoonel on kaalutud energiakasutuse klass ”C”. Arvestades lennujaama lähedust on rohkelt rõhku pööratud ka hoone mürapidavusele.”

“Kaasaegse ärilinnaku arendamine Tallinna lennujaama vahetus lähetuses loob välisettevõtetele sobiva ja kergesti ligipääsetava keskkonna regionaalse kontori, tütarettevõtte, allüksuse või tugiteenuskeskuse loomiseks Tallinnasse, suurendades seeläbi välisinvesteeringuid ja aidates kaasa tööhõive kasvule linnas,”lisas Gert Jostov.

Uue büroohoone ankurrentnik Eesti maksu- ja tolliamet saab Ragnar Nurkse nimelises kolmiktornis esmakordselt võimaluse koondada kogu ametkonna ühe katuse alla, mis hõlbustab tunduvalt Eesti ühe olulisema riigiameti igapäevatööd. Hoone esimesele korrusele rajatakse maksu- ja tolliameti ja Eesti riigi tarbeks üks riigi suurimaid ja võimsamaid serverikeskusi, kus hakatakse töötlema maksuandmeid ja hoidma riigi rahandusalaste andmete varukoopiaid.

Kolmiktorni projekti arendamisel on suurt tähelepanu pööratud ehitusprotsessile. Tallinna linnavalitsuse komisjon tunnistas Technopolis Ülemiste Ragnar Nurkse nimelise büroohoone ehituse ka Tallinna 2012. aasta kõige korralikumaks ehitusplatsiks.

AS Technopolis Ülemiste (www.technopolis.ee) kuulub 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste ja 51 protsendilise osalusega Technopolis Baltic Holding OÜ kaudu Technopolis kontserni emaettevõttele Technopolis Plc.

Colliers: Investeeringute kogumaht kasvas aastaga 70%

03.10.2013

Tallinna kinnisvaratehingute arv kasvas 7 protsenti

03.10.2013

Kõige populaarsemad

1

Tartu linnavalitsus kaalub trammiliini rajamise võimalusi

2

Täienda oma kinnisvarateadmisi Tartu Ülikooli kaugkoolitusprogrammis

3

Mustamäe ja Nõmme piirile kavandatakse uuselamurajooni

4

Sa oled nüüd koduomanik. Mis edasi?

5

Endover Kinnisvara stardib Volta kvartalis uue projektiga

6

KredExi kodutoetust sai 358 lasterikast peret

Toimetaja valik

alt

Palju kinnisvaratehinguid läheb puudulike dokumentide tõttu nässu

alt

Pindi Kinnisvara kinnisvaraturu prognoos 2017. aastaks

alt

Mida peaks teadma võlaõigusseadusest eluruumi üürimisel?