Tallinna linnahalli taasavamiseni võib kuluda aastaid

Mitu aastat tühjana seisnud ja lagunenud Tallinna linnahalli rekonstrueerimise algus ja publikule taasavamine on endiselt teadmata ja linnapea Edgar Savisaare sõnade kohaselt kulub selleks veel aastaid.

"Ma tahaks öelda seda, et nendeks läbirääkimisteks ja kõnelusteks nii Ameerikas kui ka Eesti poolel on tõesti läinud õige mitu aastat, aga siiski lühemat aega, kui oli eelkäijatel Paltsil ja Pakostal, kes esimestena võtsid üles selle idee, et linnahall tuleb korda teha," ütles Savisaar vastuseks BNS-i küsimusele linnahalli kordategemise kohta. "Me püüame olla tublimad kui olid nemad ja võibolla meil on ka rohkem võimalusi, nii et ma usun, et me jõuame lühema aja jooksul valmis kui oli see Pakosta ja Paltsi plaan linnahall korda teha ja me ei pea selleks ka üheksat lasteaeda maha müüma," lisas Savisaar.

Umbkaudset aega, millal linnahall korda võiks saada, Savisaar ei nimetanud. "Ma usun, et nende lepingute sõlmimisele pühendatud ajast on juba tubli pool aega ära olnud. Kui me järgmiste aastate jooksul saame need lepingud sõlmitud, nagu te teate, operaator on leitud, nagu te teate muinsuskaitse on ka asunud asja toetama, nii et tegelikult roheline tuli paistab selle tunneli lõpus," ütles Savisaar.

Tallinna linnahalli kontsertsaal suleti 1. aprillist 2010 ja linnahalli renoveerimisega lootis linn esialgu valmis saada 2011. aasta lõpuks. Läbirääkimised Tallinn Entertainment LLC-ga on praeguseks kestnud ligi neli aastat.

Tühjalt ja sisuliselt kütmata seisvas linnahallis on ohtu sattunud ka Enn Põldroosi loodud maailma suurim gobelään "Inimeste elu". Taiese suuruseks on 10 korda 50 meetrit ja see on kontsertsaali eesriideks.

Arhitekt Raine Karbi projekteeritud ja Tallinna sadama läheduses asuv 4200-kohalise kontsertsaali, jäähalli ja kohvikutega Tallinna linnahall valmis 1980. aasta Moskva suveolümpiamängudeks. Linnahall pälvis biennaali Interarh-83 Grand Prix', Rahvusvahelise Arhitektide Liidu presidendi kuldmedali ja preemia ning 1984. aastal NSV Liidu riikliku preemia, tänu millele arvati linnahall ka muinsuskaitse objektide nimekirja.

Allikas: BNS

Pealinna korterite keskmine ruutmeetri hind kasvas ligi 12 protsenti

02.10.2013

Colliers: Investeeringute kogumaht kasvas aastaga 70%

03.10.2013

Kõige populaarsemad

1

Eesti oli esimeses kvartalis eluasemehindade kasvult Euroopas kaheksas

2

Uus Maa Kinnisvarabüroo: Soodne turukonjunktuur püsib

3

Eesti hakkab kõrgusi ja sügavusi arvutama Amsterdami nulli suhtes

4

Ehitushinnaindeksi mõõdukas tõus jätkus

5

Capfieldi kasum kahanes 16,8 protsenti 14,2 miljonile eurole

6

Technopolis Ülemiste arhitektuurikonkursi võitsid KOKO arhitektid

Toimetaja valik

alt

Eluasemehinna kasv peegeldab sissetulekute suurenemist ja linnastumist

alt

Vaata, milline on “oh-issver-vau-mai-gaad-kui-nummikas!”-tüüpi kinnistu pakkumine

alt

Kuidas kinnisvarakuulutusi paremini visualiseerida?