Eesti parimate interjööride hulgas on kullakoopad ja tehnoloogia tippvarustus

Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis avatakse Disainiöö raames 26. septembril kell 16 näitus “Ruumipilt 2012” Eesti parimatest interjööridest ja disainist. Eesti Sisearhitektide Liidu poolt korraldatud väljapanek annab ülevaate viimase aasta Eesti silmapaistvatest ruumikujundustest, originaalsetest näitustest ja efektsetest disainilahendustest. Ülevaatenäitus on osa Disainiööst 2013, mis toimub sel aastal esmakordselt ka Tartus. Ekspositsioon jääb avatuks Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis 1. detsembrini 2013.

“Eesti Sisearhitektide Liidu (ESL) aastapreemial on pikk ajalugu, pea 36 aastat. Seekord oli silmatorkavalt palju näituse-ja muuseumikujundusi. Aastapreemia võitnud õppeasutuste interjöörid on omanäolised ja fantaasiarikkad. Oli palju kõrgetasemelisi objekte ja nagu ikka - preemiaid jagub alati vähem, kui neid anda võiks,” selgitab ESL liidu juhatuse liige Ivi-Els Schneider.“Avalikul ruumil on inimese eetiliste väärtuste ja silmaringi kujunemisel suur roll, see mõjutab meid kõiki. Arhitektuur on püsiväärtus, mis kujundab rahvusriigi kultuurilugu pikemaks ajaks. Seetõttu on ESL aastapreemiad ja nende tutvustamine avalikkusele väga oluline ning kindlasti Eesti inimesele väärt külastamist,”lisas Schneider.

Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis on võimalik näha näituse“Riigikogu hoone 90” plaktlikku ja üllatavat lahendust, Tallinna Kaubamaja Lastemaailma lustakat mängumaad, arhiteektuurielamuseks peetava Narva Kolledzi ning tehnoloogilise tippvarustusega Balti filmi- ja meediakooli sisearhitektuurseid lahendusi. Kindlasti on soovitav külastada TÜ ajaloo muuseumis asuvat ülikooli varakambrit, mis loob mulje muinasjutulisest kullakoopast ja oli ühtlasi üks konkursi laureaatidest. Muuhulgas on väljapanekul eksponeeritud Maarjamäe lossi lõbus ja vineerine näitus “Siin me oleme! Eesti filmi esimene sajand” ning juba paljudele tuntud Teletorni ja Lennusadama ulmelised interjöörid. Lisaks uudne linnamööbel, leidlik pop-up shop, suurlinlik ööklubi ning teised Eesti 2012. aasta sisearhitektuuri paremikku kuuluvad tööd.

Näituse ja ESL 2012 aastapreemiate kohta saab rohkem lugeda kodulehelt www.esl.ee ja www.ajaloomuuseum.ut.ee või külastada Facebooki https://www.facebook.com/EestiSisearhitektideLiit

Eesti Sisearhitektide Liit valis Eesti aastapreemiad juba 36. korda. Eesti parimad interjöörid ja disainitööd ning nende autorid pälvisid tunnustuse kolmes kategoorias: avalik ruum, näituse kujundus ja ese. Lisaks anti teist aastat välja eraldi tudengipreemia. Sisearhitektide liidu aastapreemiatele esitatud töödest valis žürii välja 21 parimat. Lisaks näitusele, saab kõigist nomineeritud töödest ülevaate ka raamatust “Ruumipilt 2012”, mille koostaja ja toimetaja on sisearhitekt Tüüne-Kristin Vaikla ning kujundaja Margus Tammik.

Euromoney tunnustas DTZ taas mitme prestiiže auhinnaga

23.09.2013

Starman hakkas eratarbijaile elektrit müüma

23.09.2013

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

2

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

3

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

4

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

5

Kääriku ajab Otepää kandi kinnisvarahinnad üles?

6

Tuhanded maamaksuvõlglased saavad nõudliku meeldetuletuse

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas