92% elukohauuringus osalenud tartlastest on elukohaga rahul

19. septembril tutvustas Tartu linnavalitsuse haridusosakonna saalis uuringu "Tartu ja tartlased 2013" tulemusi küsitluse korraldanud ja tulemusi analüüsinud firma OÜ Cumulus Consulting.

"Nagu uuring näitab, pole inimeste rahuolu tõus 92 protsendini tulnud kergelt, seda mõjutas ka hiljutine majanduslangus. Aga loomulikult pole praegune hea tulemus lõppeesmärk, me jätkame tööga selles suunas," lubas Tartu linnapea Urmas Kruuse. "Meie eesmärk on endiselt saada Euroopa üheks parima elukeskkonnaga linnaks. Meil on hea meel, et tartlastele meeldib Tartu, inimesed tahavad siin elada."

Läbi aastate on tartlased Tartu kui elukohaga rahul olnud ning seda hinnangut ei ole mõjutanud ka vahepealne majanduslangus. Tartu kui elukohaga oli rahul 92% vastanutest (2008. aastal oli rahulolijaid 91% ja 2003. aastal 89%). Linnaelu eri aspektide hindamisel on võrreldes 2008. aastaga enim paranenud rahulolu turvalisuse tasemega linnas – rahulolijate kasv olnud 10 protsendipunkti. Sarnaselt varasemate uuringutega ollakse vähem rahul Tartu kui töökohaga ja eriti erialase töö saamise võimalustega Tartus.

Käesoleva aasta kevadel korraldatud tartlaste küsitlus oli viies omataoline. Uuringu eesmärk oli selgitada välja tartlaste rahulolu oma eluaseme ja selle lähiümbrusega, teenuste kättesaadavuse ja kvaliteediga ning soovi ja võimalustega rääkida kaasa linna arengu küsimustes. Saadud tulemusi võrreldi 2008. ja 2003. aastal korraldatud uuringute tulemustega, et teada saada, kas ja kuidas elanike hinnangud aastate jooksul on muutunud. Valimisse kuulus 1500 tartlast alates 16. eluaastast. Vanuse ülempiiri ei seatud.

Pääsküla raba võetakse kohaliku kaitse alla

23.09.2013

Euromoney tunnustas DTZ taas mitme prestiiže auhinnaga

23.09.2013

Kõige populaarsemad

1

5 viga, mida inimesed oma kodule hinda pannes teevad

2

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

3

Tartu alustab uue viidasüsteemi loomist

4

Korteriühistud ei taha oma juhtidele palka maksta

5

Kuidas sisustada stiilset ja hubast koduaeda, terrassi või rõdu?

6

Kinnisvaratehingute arv Eestis vähenes aprillis 2,7 protsenti

Toimetaja valik

alt

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

alt

Kinnisvara hinnatõus – kaua veel?

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis