Kunstiakadeemia müüb Tartu maantee krundi maha

Seoses Tallinnas Kalamajas asuva ajaloolise vabrikuhoone kohaldamisega Eesti Kunstiakadeemia (EKA) õppehooneks müüb akadeemia maha Tallinna kesklinnas aadressil Tartu maantee 1 asuva krundi.

EKA rektori Signe Kivi sõnul töötatakse Tartu maantee 1 kinnistu edasine tegevuskava välja EKA ja Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) koostöös. "See krunt on plaanis maha müüa, aga me ei kiirusta sellega ja soovime saada õiglast hinda," ütles Kivi kolmapäeval BNS-ile. "Oleme projekti Kotzebue tänaval üles ehitanud nii, et me ei pea seda Tartu maanteel asuvat kallist krunti kiiresti müüma."

EKA ja RKAS sõlmisid kolmapäeval koostöölepingu, mille järgi nad omandavad Tallinnas Kotzebue tänav 1/Põhja puiestee 7 asuv ajalooline vabrikuhoone, et sinna rajada kunstiülikooli uus õppehoone. Kava kohaselt peaks uues asukohas algama õppetöö 2016. aastal.

Algselt pidi EKA uue õppehoone ehitama Tallinnasse Tartu maantee 1 kinnistule. Ehitusprojekti eelarve oli 28,9 miljonit eurot, 12 miljoni euroga pidi projekti toetama sihtasutus Archimedes ning pea kümne miljoniga Eesti riik.

Sihtasutus Archimedes tegi 2012. aasta alguses EKA-le teatavaks otsuse, mille kohaselt ei pea Archimedes võimalikuks EKA uue õppehoone projekteerimist ja ehitust ligi 12 miljoni euroga rahastada. Sihtasutuse teatel oli toona põhjust kahelda, et EKA jõuab struktuuritoetuste kasutamiseks ette nähtud ajaperioodi jooksul ehk 2015. aasta augusti lõpuks projekti ellu viia. EKA esitas otsuse peale vaide.

Märtsis otsustas haridus- ja teadusministeerium, et ei rahulda EKA vaiet Archimedese otsusele, kuna sihtasutuse tegevus ja otsused on ministeeriumi hinnangul põhjendatud ja seaduspärased.

Juunis teatas EKA, et küsib pakkumisi uue õppehoone rajamiseks sobivate kruntide kohta Tallinna kesklinnas, et kõiki alternatiive kaaludes valida välja parim asukoht uue õppehoone paiknemiseks. Oktoobris otsustas kunstiakadeemia nõukogu jätkata võimalusel uue hoone rajamist Tallinna kesklinnas asuvale Tartu maantee 1 krundile.

Tänavu jaanuaris otsustas valitsus EKA hoonele mõeldud 9,97 miljonit eurot jaotada ümber muudele haridusprojektidele.

Allikas: BNS

Üürihinnad on tõusnud 30%

18.09.2013

Mustamäel on tulekul koduomanike konverents

19.09.2013

Kõige populaarsemad

1

5 viga, mida inimesed oma kodule hinda pannes teevad

2

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

3

Tartu alustab uue viidasüsteemi loomist

4

Korteriühistud ei taha oma juhtidele palka maksta

5

Kuidas sisustada stiilset ja hubast koduaeda, terrassi või rõdu?

6

Kinnisvaratehingute arv Eestis vähenes aprillis 2,7 protsenti

Toimetaja valik

alt

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

alt

Kinnisvara hinnatõus – kaua veel?

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis