Infokeskus


Foorumid

Foorum > Kinnisvara > Hinnad 2013 ...


Hinnad 2013 ... -

ennustage | 17 vastust | 27.02.2013 17:03

Aeg statistikat välja tuua. Tallinnas korteriomandi ruutmeetri keskmine hind:
2011 - 1034,17 €/m2 ..
2012 - 1103,43 €/m2 ..
01.01-22.02 .2013 - 1155,26 €/m2 ...

Millist hinda ennustate 2013 aasta lõpuks?

Typo | 16.05.2013 15:29

Maa-ameti info: 01.05-15.05 Tallinna korteriomandi ruutmeetri keskmine hind 1 273,44 €.
Kas tuletame aastat 2003 meelde?

Typo | 08.04.2013 12:42

Uudis City24-s ja mujal: "Keskmine korteri ruutmeeteri hind Tallinnas ületas 1200 euro piiri"
Samalt IP-aadressilt on selle teema all kommenteerinud veel: Typo (18:40)

Tiit | 24.03.2013 11:02

Ostsin oma 2009 sügisel, maja aastast 1915. Venku on tekitanud 3klaas aknad, peab ütlema, et termokaameraga kontrollides olid aknad paremad, kui kehv palastik. 78m2,+ saun ja kohe sisse kolitav. Maksin 740000 kr. Ühistu üldkulud suht suured (mõttetu remondifond ja n.ö üldkulud). Omal gaasiküte, peale automaatika paigaldamist kulu gaasile langes 30%.Elekter suht tagasihoidlik, kuid n.ö mugavusvalgustus annab arvestatava kulu. Samas ehitasin prooviks u. 8 LED lambiga trepivalguse ja see ei võta praktiliselt midagi.

Typo | 19.03.2013 18:40

Energiaklassidest. Oletame, et on teil 100 m2 korter vanas Lasnamäe majas, energiaklass F, selle energiakulu 250 kWh/(m2*a). See tähendab, et aastas kulutad oma korteri peale 25000 kWh. Elektrikütte puhul teeb see 3000 €.
Olles ostnud 100 m2 korteri uude majja, energiaklass A - 100 kWh/m2*a), kulutad aastas 10000 kWh - 1200 €. Ega kaugkütte numbrid oluliselt erinevad ei olegi. Lisaks arvesta, et selle A klassi sees on korralik ventilatsioon - värske õhk. Lasnamäe majas aga plastakende puhul toas umbne nagu kasvuhoones ja hallitus.
Samalt IP-aadressilt on selle teema all kommenteerinud veel: Typo (13:20)

Apelsin | 13.03.2013 08:18

Kevadeks oleme buumihinnad ületanud. Kes täna ei osta ostab homme kallimalt.
Samalt IP-aadressilt on selle teema all kommenteerinud veel: Vello (16:57)

Realist | 05.03.2013 11:05

O-log, oskad sa raalselt öelda mulle või näite tuua, mis nende energiaklasside reaalne vahe võiks korteriomanikule olla?
Olen surfanud ja uurinud nende kohta, aga igal pool on pigem teoreetiline jutt.
Kas see määrab ära nt. mingi küttekulu EUR per m2?

Mina isiklikult olen nõus ruudu eest maksma rohkem, kui jooksvad kulud on madalamad ehk oma kalkulatsioone tehes ma arvestan ka tulevaste perioodide muude kuludega (kommunaalid, kindlustus jms).
Samalt IP-aadressilt on selle teema all kommenteerinud veel: Realist-kiunuja (09:44), Realist (13:44)

o-log | 04.03.2013 14:12

Uute korterelamute puhul ei maksa ka unustada nende energiaklassi. A- ja B-energiaklassi puhul tulebki ehitise omahind tunduvalt kallim. Lisa sinna veel normaalses kohas asuva krundi hind, tuntud ehitusfirma ja ongi m2 hind 2000€. Pille võttis realisti pika jutu kokku küllaltki vulgaarsel moel, aga sisuliselt on tal õigus. Üle oma varju ei hüppa ikka küll.
Samalt IP-aadressilt on selle teema all kommenteerinud veel: o-log (13:39)

Realist | 04.03.2013 13:44

OK, tegelikult ma enda jaoks olen mõelnud selgeks, miks osades kohtades m2 hind kõrgem tuleb... küsimus on suuresti maa hinnas.
Ei ole ju tegelikult suurt vahet, kas ehitad antud ajahetkel Lasnas või Mustas. Kui ühes kohas saab müüa 1.200EUR per ruut ja teises kohas 2.000EUR, siis peab ju seal olema muu mõjur.
Kas on kasumimarginaal tunduvalt suurem, ehituskvaliteet kõrgem (ja seega töö kallim) või on mõni hinnakomponent kallim.
Ja sellega peab nõustuma, et maa hind paremates kohtades on tahes-tahtmata kõrgem.

Tuttavad ehituse seotud inimesed on öelnud ka, et ehitajate palgad on jälle natuke liiga kõrged. Paljud Kalevipojad on üle lahe ära läinud ja tekitanud põua selles sektoris. See aga antud ajahetke võrdlust väga palju ei mõjuta, pigem pikemas perspektiivis.
Samalt IP-aadressilt on selle teema all kommenteerinud veel: Realist-kiunuja (09:44)

Typo | 04.03.2013 13:20

Mõlemad variandid on õiged, raha on pangakontodel piisavalt ja makstakse end tühjaks. Mitte vigaseks, vaid lihtsalt ei iga-aastastele nädalastele soojamaareisidele.
Näitena, tean üht meest, kes töötab metallitööstuses lihttöölisena - lõikab metalli tükkideks ja seejärel keevitab kokku. Töö on räpane ja raske, aga kuupalk stabiilselt ~1800 € kätte. Kord on range, kes paar korda pohmelliga tööle tuleb, kaotab koha. Nii et juua ka palgapäeval sisuliselt enam ei saa. Naine mingi sekretär, saab ka ~800 kätte. No kui nüüd erastatud korter on ja ka kusagilt pärandina mingi korter saadud, siis saab juba uut korterit vaadata.

Realist-kiunuja | 04.03.2013 09:44

Pille, anna andeks, et oma arvamust avaldasin. Mulle "meeldivad" sinusuguste asjalikud kommentaarid. Sinu pärast ongi asjalikud foorumiteemad vaiksed, kuna keegi ei viitsi oma arvamust välja öelda.
Milleks? Selleks, et tuleks keegi Pille ja paneks asjad kiirelt paika ilma et mingit diskussiooni tekiks või et midagi asjalikku ütleks.

O-Log, mind panebki imestama see, et siiski leidub nii palju neid ostjaid kõrgema hinnatasemega objektidele. Kas raha on siiski inimestel palju käes (mida statistika ei toeta) või makstakse korteri eest ennast vigaseks. Selle viimane variant ei ole ju jätkusuutlik.

Pille | 03.03.2013 19:15

lollid kiunujad....

tahan saada kesklinna 100 ruudust katusekorterit aga seoses eesti madalate palkadega maksaks nii 25 000 euri või pisut vähem

.... saage üle ja ostke lasnakale ühene , kui veel saate

o-log | 03.03.2013 13:39

Mina, kes ma vaatan Mustamäe/Kristiine/Nõmme/Kalamaja piirkonda uuemat elamist võin sellisest hinnast ainult unistada.
Alleshiljuti jooksis ajakirjandusest läbi, et nendes piirkondades ostetakse kortereid ilma pangalaenuta, või-siis vähemalt 50% omaosalusega. Järelikult oled lati seadnud enda jaoks liiga kõrgele. Hala mingist uuest buumist ja ülikõrgetest hidadest on kohatu. Uusi kortereid headesse linnaosadesse ostavad need kellest on ostjaid, kusjuures aastal 2013 veel suhteliselt soodsalt.

Realist | 02.03.2013 23:02

Olen potentsiaalne elamispinna ostja e otsin endale sobivat ja seda ca aasta juba.
Näiteks minu jaoks on selline näitaja nagu "keskmine m2 hind" suht mõttetu number. Mida ta mulle näitab? Et kui ma ostan elamispinna 1.100EUR/m2, siis olen keskmise turuhinnaga saanud. So what?
Pigem peaks minema detailsemaks ja vaatama elamispinna asukohta, tüüpi, vanust jne.
Mina, kes ma vaatan Mustamäe/Kristiine/Nõmme/Kalamaja piirkonda uuemat elamist võin sellisest hinnast ainult unistada. Samas, kui Lasnamäel on uusarendusel just sellised ruuduhinnad.

Omastarust ma ei teeni halvasti (min 2x Eesti keskmist), aga 2000+ ruuduhinnale mu hammas ei hakka. Või siis ma pole valmis maksma suurt osa oma sissetulekust eluasemele ja loobuma muudest hüvedest (reisimine, kontserdid jne).

Ajakirjandus muudkui kirjutab, kuidas pool Eestit elab alla vaesuse piiri ja napilt tuleb ots-otsaga kokku. Ma aru ei saa, kuidas siis suudetakse uusarendusi nii edukalt maha müüa.

Võtame näiteks 3-toalise, mille saab kätte ca 165.000ga. Laenuperioodi pikkus 20 aastat ja leian 20% ka omafin-ks. See teeb kuumakseks ca 660EURi. Krt, see on ju suur raha. Lisaks on vaja kindlustada, korter sisustada (mis on krdi kallis lõbu).
Tulemus ongi see, et korter on ostetud, aga see tõmbab hinge kinni. Kui vaadata järelmüügis olevaid paari-viie aasta vanuseid kortereid. Sisustus on neil kõigil sarnane - enamvähem köök, diivan ja suuuur LCD. No ei tõuse käsi sellist ostma.
Kuid sekka juhtub ka maitsekaid, ei vaidle vastu.

OK, kokkuvõttes mu "hala" mõte oli selles, et kinnisvara on arvestades meie elatustaset mõttetult üle hinnatud. Aga noh, seda võib vist enamvähem kõigi Eestis müüdavate asjade kohta öelda.

Ootan pikisilmi järjekordset kinnisvaramulli lõhkemist, kuna viimasel korral olin loll ja oma ostu ei sooritanud.

Olen valmis maksma eelpool nimetatud piirkonnas eluaseme eest maksma 1.500 ruudust, kui hoone hoiab hästi sooja (ei ole elektriküte), omab mingitki hoovi ja rohelusenatukest ümber.

aga | 02.03.2013 09:30

mina arvan, et majade hinnad eriti tõusevad

eurohindaeitõsta | 01.03.2013 17:35

suur osa sellest on lihtsalt inflatsioon. toidupoes läksid vahepeal kaubad palju rohkem kallimaks.

Vello | 01.03.2013 16:57

Pakun buumihinnad X 3. Juba on näha kuidas järjest enam krabatakse igasugust kinnisvara. Kes kortereid, kes maju, kes maatükke kesklinnas. Tööpuuduse üle kurta ei saa.

Pille | 01.03.2013 12:33

Pakun üle 1250 kuskil pisut alla 1300

*Minu vastus
*Nimi
E-mail

*Sisesta kood

Lae uus pilt

City24 ei vastuta foorumisse lisatud kommentaaride eest